Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
74%

ez hihetetlen, mármint hogy ilyet okozott Nektek, rémisztő! rémisztő azért, mert 2014-2015-ben visszatérő krónikus arcüreggyulladás miatt (fog eredetű, de a fog eltávolítása után még sokáig nem tisztult ki a baci az arcüregből) kb. 4-5 doboz levofloxacint szedtem, háziorvos+fül-orr-gégész írta fel, mint nagyon hatékony és jó cuccot erre a problémára... HÁLA ISTENNEK semmi bajom nem lett, pontosabban csak 1 kisebb és múló, kb. 1 évre eltűnt a fülzsírképződés mind2 fülemből... de ha tudom hogy ilyet okozhat mint amit leírtatok, akkor biztos hogy más antibiotikum-családból kérek alternatívát!

Őrület hogy a dokik SEMMMIT nem tudtak ill. mondtak ennek az antibiotikum típusnak a fokozott kockázatairól...


Más, de ehhez kapcsolódó friss eset: ismerősöm Levoxot szedett 1 hónapig (levofloxacin), és a bokája elkezdett fájni, majd alig tudott ráállni. A dokinál a vizsgálat részleges ínszalagszakadást mutatott ki... Lassan meggyógyult, ennyivel megúszta! (a mellékhatások közt fő helyen szerepel az ínproblémák - akár szakadás leírása)

Ez válasz a 13/20-asnak is, aki majdnem beszart, körberöhögve az ínszalag mellékhatásokat. Hát barátom nyugodtan beszarhatsz, mert a fenti megtörtént eset!


Amellett hogy a gyógyszerekre és a gyógyszeriparra nagy szükség van, és sok betegségből való gyógyulást ennek köszönhetünk, az Isten óvjon mindenkit attól hogy belefusson valami komoly mellékhatásba vagy emiatt haljon meg... (a világon az 5.-6. helyen van a gyógyszerek ill. műhibák-félrekezelések miatti halálesetek száma)

2016. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim válasza:
85%

Az egyik rokonomnak írta fel egy orvos. A hatása: epilepsziás görcsrohama lett, kórházba került, és ott volt egy hétig. Most nekem is felírták arcüreg gyulladásra, és szerencsére nem vettem be, mert elolvastam a hozzászólásokat.

Amiatt is félek, mert ugyan ezzel nem függ össze, mert nem is antibiotikum, de egyszer edzőteremben ittam egy teljesítményjavító port, kb. 300 Ft volt, az eredménye az lett, hogy a pulzusom az egekbe emelkedett, és évekig tartó fülzúgásom alakult ki tőle, ami miatt gyógyszereket szedek. Szóval a Leflokin mellékhatása lehet fülzúgás... nem kockáztatom meg. Nagyon felelőtlenek az orvosok, hogy ezt így felírják...

2016. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
80%
Most kezdtem el szedni, egy elég durva felfázásra írták fel. Eddig mellékhatása nincs (kopp-kopp), viszont a tünetek máris enyhültek. Nem akarok itt senkit lehülyézni, de minden gyógyszer méreg... Mindenki mérlegelhet mit vesz be vagy sem, úgy gondolom, a mai világban érdemes tájékozódni az embernek saját magától, DE azért ugye mindenki tisztában van fele, hogy az interneten lévő dolgok NEM szentírások!! Sajnálom, ha valakinél súlyos mellékhatások alakultak ki, de bizony sajnos van olyan fertőzés, amin már csak ez segít.
2016. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim válasza:
84%
Fú most ezzel megilyesztettetek! Gondoltam feljövök a netre megnézni mit írnak a gyógyszeremről amit szedek erre mit találok. Kicsit veszélyesek ezek a gyógyszerek bár nem hinném h csak ezek lennének veszélyesek. Én alapjáraton jó dolognak tartom az antibiotikumokat csak nem szabad át esni a ló túloldalára mikor már mindenre csak ezt írják fel. Szerintem az én orvosom elég jól kezeli a helyzeteket. Nyár végén egy nagyon csúnya torokgyulladásra ill. hangszálgyulladásra (kb. három napig még a suttogás is megerőltető volt) írt fel antibiotikumot de össz-vissz három szemet és nem többet. Nagyon hatásos volt hamar meg is gyógyultam. Most sajnos sikerült elkapnom az influenzát erre viszont már hét szemet írt fel, de most tényleg nagyon rosszul voltam (na nem mint ha a nyáron nem lettem volna elég beteg) alig álltam a lábamon és annyira köhögtem és lázas voltam mint még talán soha. Volt ez három napja ma viszont már egészen jól érzem magam nincs lázam már alig köhögök és az orrom is kevesebbet fújom. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam most sem és korábban sem de azért félelmetes ilyeneket hallani. Még hátra van három tabletta amit természetesen be fogok szedni, mert azért azzal h javulni kezd az ember természetesen nem hagyhatja abba egy antibiotikum szedését ezzel csak erősítenénk a bacikat de azért lehet h legközelebb ha beteg leszek azért majd jobban rákérdezek h mit ad az orvosom. Hozzá kell tenni azt is h mind két esetben elég sürgős/sürgős volt a javulásom, mert egyetemre járok és nem maradhatok ki az órákról.
2017. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Mindenki úgy szedjen gyógyszert, hogy nyomós oka van rá, kérdező és akkor ez nem merül fel.


Én is szedtem ezt a gyógyszert. 5 éve nem akart elmúlni az arcüreg gyulladásom, majd a tenyésztés eredményére írták fel ezt a gyógyszert. Egy hónapig is szedtem, és nem voltak extrém tüneteim.


(egyszer meg kell hagyni,hogy véletlen eggyel többet vettem be, mint napi 2 szem, és erősebb szívdobogást éreztem, illetve idegrendszeri tünetek jöttek elő)


De mindent összevetve, az antibiotikumot kórokozó irtása miatt veszed be, azaz annak a szernek nyilvánvalóan hatnia kell. Azt senki nem mondja, hogy ezek egészséges szerek, hanem azt, hogy egy betegséget fognak eltüntetni, viszont lehet más mellékhatások lépnek majd fel- pont abból adódóan,hogy ezek erős kémiai szerek.

2017. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 Ignis Subdialis ***** válasza:

Hú, hát sajnálom, hogy megtapasztaltátok ezeket a mellékhatásokat!

Lekopogom, nekem eddig szerencsém volt a különböző gyógyszerekkel, nem jelentkeztek a legegyszerűbb mellékhatások se, de ha valaki érzékeny rá, akkor durva rombolást tud okozni, tényleg.

Nekem kétszer írtak fel Ciprinolt, két különböző orvos ugyanarra a problémára. Először beszedtem, nem jelentkezett mellékhatás, de nem is oldotta meg a problémát. Aztán két évvel később is felírták, már nem akartam még egyszer, bizalmatlan voltam, hogy most segítene, ráadásul a hosszan sorolt mellékhatások se túl vidámak, nagyjából eljut arra a szintre, hogy inkább be se szedd, ha van füled, két lábon jársz és esetleg embernek születtél.

De aztán meggyőztem magam, beszedtem. Mellékhatások nem jelentkeztek, viszont ezúttal sikerült kicsinálnia a problémás baktériumkolóniát. Igaz, aztán a jó baktériumok helyreállítása a különböző helyeken még jó nagy energia és pénzösszeg volt, de ezzel jár az antibiotikum-kúra sajnos.

Egyébként az én környezetemben az orvosok nem szívesen írnak fel antibiotikumot, talán mert túl sok kockázata van az antibiotikum-használatnak, első helyen a rezisztencia kialakításával, hiszen a saját feladatukat nehezítik, ha rezisztenssé válnak a kórokozók. Ezzel szemben sajnos vannak olyan európai országok, ahol vény nélkül megveheted az antibiotikumot, vagyis teljesen ellenőrizhetetlenül használhatja őket a lakosság.

Amúgy nem csak az antibiotikumoknak vannak jellemzően hajmeresztő betegtájékoztatóik, nekem legutóbb a kullancsoltás tájékoztatójától állt égnek a hajam, nekünk munka miatt kötelező ez az oltás és amikor elolvastam, kiderült, hogy maguk a gyártók se tudnak igazából semmit a dologról, minden második mondat az volt, hogy hát erre még nem tesztelték, nincs róla tapasztalat... köszi.


Egyébként a mi felelősségünk is ez az egész, jelenteni kell a kialakult mellékhatásokat, első körben az orvosnak, de közvetlenül a Gyógyszerészeti Intézetnek is érdemes ha az súlyos, vagy nem várt (azaz betegtájékoztatóban nem szereplő) mellékhatás. OGYEI online mellékhatás-bejelentő: [link]

2017. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim válasza:
41%

Igen vannak rossz tapasztalataim,tényleg méreg!!!

Rendbetette a tüdő/mamdulagyulladásom 5-6 nap alatt,tiltassuk be gyorsan!

Amúgy mindem gyógyszernek van mellékhatása,amiket a sok hozzádhasonló hugyagyú hipochonder simán beképzel magának.De még ha lenne is,1 millió emberből van 10 ilyen,mint pl a HPV oltásnál,akkor most 10 db nulla immunrendszer miatt csináljunk egy globális közegészségügyi káoszt?

Sok eszed van kérdező.

2017. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 kempingbringas ***** válasza:

Hello!

En most kezdtem el Cipro Basics 250-et szedni.

Hasmenesre adtak,de szekletmintat nem csinaltak elotte.

Az elso nap mar salyogni kezdett a terdem,ami azota se hagyta abba.

A harmadik nap veres-nyakos lett a szekletem,plusz egesz nap gorcsolt a hasam,igy abba hagytam.Ez ma volt.

Hasmenesem rosszabb lett.

4 hete laza szeklet,puffadas,gorcsok egesz nap.

En kint elek Nemetbe,de sok forumon olvasom hogy ez tenyleg egy mereg.

[link]

Itt ey 30 eves sracot tett szo szerint tonkre.

Hugyuti fertozesre kapta,es azota szinte egy roncs.

Lehet 10000 bol 1,de en inkabb eselyt se adnek ra.

Ki akartam dobni en is,de 4 het fosas utan megprobalom,remelem nem csinaltam nagy hulyeseget.

szekletminta utan celzottan talan,de igy,csak ugy felirni ezt felelotlenseg.

De a haziorvost mit erdekli,az talan meg elvezi is hogy kiserletezik az emberekkel.

Na mindegy,probalom magam valahogy rendbe hozni,5 szemmel hatha nem csinaltam meg akkora kart.

2017. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 Peter1929 válasza:
100%

Másfel eve hogy szenvedek sulyos periferalis neuropatiaban es egyeb komoly tunetekben. Elozoleg levakvin intravenas kezelest kaptam allapotom nem javul nem birok alni a labamon gyonge vagyok belso eges, sulyos fajdalmak, stb.. stb...

5 kezelo orvosom van 1 altalanos, 1 belgyogyasz, 1 neurologus, 1 hematologus, 1 endokrinologus. Csak neztek a semmibe ha azt a szot hogy levakin meghaljak. Tobb 1000 sulyos megbetegedes van a gyogyszer mellekhatasa kovetkezteben DE gyogymod nincs, csodalkozok hogy magyarorszagon mindezt bagatelizaljak.

2017. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve szedtem Cifloxint (ciprofloxacin). Azóta az ízületeim folyamatosan pusztulnak. Vannak állandó fájdalmaim és vannak visszatérőek egy-egy ízületben. Egyre több helyen kattogok, vállamban, csípőmben, mostanra már a gerincemben is. Felállás, leülés közben szinte minden ízületem ropog. Azóta nem szedtem semmit, mégis folyamatosan romlik a helyzet. Röntgenen annyi látszik, hogy ijesztően közel vannak egymáshoz a csontjaim, gyakorlatilag tűnik el az ízület.

Ennyit a "rémhírkeltésről".

2017. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!