Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 hete fennálló hőemelkedés,...

1 hete fennálló hőemelkedés, de mitől (tetanusz elleni oltás/menstruáció/magasabb bilirubin/kánikula)?

Figyelt kérdés

Több szempont miatt is aggaszt, hogy 1 hete 37-37.3ig emelkedik (néha 36.8-9, de aztán felugrik, napszaktől függetlenül)

Szóval:

1. mához pontosan egy hete (múlt csütörtök este) kaptam tetanusz elleni oltást (semmi extra, csak a macskánk harapott-karmolt meg, de anyám EÜs, bepánikolt, egy beadta..). Utána napokig nagyon rosszul voltam, nagyon alacsony pulzus, épphogy nem ájultam el. Ez kb. szerdán lett jobb. Viszont az oltás helye éjjel bedurrant még jobban, duzzadtabb, kinyilall többfelé.

2. Múlt hét csütörtökön jött meg a menzeszem, még mindig tart (ez nálam normális). A hőet eddig sosem mértem menzesz idején, de "érzem" a hőemelkedést, és eddig szerintem nem volt.

3. Esetleg a kánikula?

4. kb. 1 hónapja néztek vérképet, és székletet (hetekig tartó hasmenés-hányás miatt), a bilirubin szintem magasabb volt (nem sokkal, de magasabb), akárcsak a kálium szintem. A széklet negatív lett.

5. Sajnos több éve-de kb 1 éve folyamatos NAGY napi stressznek vagyok kitéve, azt írják itt-ott, hogy ez is okozhatja...

Sajnos itt kell feltennem a kérdéseimet, mert bár anyám EÜs, szerinte a hőemelkedés semmi (bár az oltásnak ár nem kellene működnie bennem így szerinte sem, de nem tulajdonít neki jelentőséget), a háziorvosom egy idióta, szó szerint, nem tud semmit. A többi háziorvos, akihez elmehetnék szintén ostobák és/vagy letojják az embert, pláne ha nem tu jattolni-én sajnos nem tudok.


Algopirint vennék be, de sajnos csak holnap lesz pénzem kiváltani. Az oltás után-és másnapján vettem be 1-1 szemet, azzal volt akkor 37-37.1 .

A hőemelkedés ma d.e. volt a legrosszabb, csak d.u. 2kor tudtam elaludni, jégaksival a hónom alatt. Előtte ég az s fájt, ha a hideg csapvíz a bőrömhöz ért.

Szóval anyám szerint eltúlzom/hipochonder vagyok, az orvosokkal itt semmire sem megyek sajnos...Valakinek valami tipp?

24/L



2015. aug. 6. 20:38
 1/6 A kérdező kommentje:

*így beadta

**most néztem meg, a vérképlelet nem egy, hanem két hónapos.

2015. aug. 6. 20:43
 2/6 A kérdező kommentje:
elfelejtettem odaírni: voltam hasi UH-n, a vérkép után, teljesen negatív lett.
2015. aug. 6. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is eü-s vagyok. Lehet, hogy emiatt, de szerintem anyukádnak van igaza és eltúlzod. Hőemelkedésre egyébként se tanácsos lázcsillapítót bevenni, de a tiéd még hőemelkedésnek sem nevezhető, mert az 37,5-től van.
2015. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah, a vérkép eredményedet pedig fölöslegesen nézegeted, mert egy napon belül is jelentősen meg tud változni. A két hónappal korábbi eredményt meg nincs orvos aki figyelembe venné.
2015. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3: igen, csak nekem általában alacsonyabb a testhőm, nekem a 37.5 már a lázgörcs előszobája, ezért is aggódom. A lázgörcseim pokoliak, nem 38vagy afölött jelentkezik,hanem lejjebb, és nincs rá gyógyszerem, szóval hűtöm magam folyamatosan, hogy ne kússzon fel.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. aug. 6. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem anyukádnak van igaza, lázcsillapítót szedni 37,5 alatt fölösleges.

Milyen lázgörcsöd volt? Ez kicsi gyerekekre, csecsemőkre jellemző, általában bőven 39 feletti lázaknál???


Szerintem a kánikula számít leginkább, de ahelyett, hogy algopyrint kapdosol, inkább vegyél egy hideg zuhanyt pár óránként, én is ezt csinálom.

2015. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!