Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy nő fiatalon 1-es...

Ha egy nő fiatalon 1-es típusú cukorbeteg lett, akkor mennyi az esélye, (és mi vezethet ahhoz) hogy a születendő gyermek is cukorbeteg legyen?

Figyelt kérdés

Genetikai hajlam mennyire írható felül majd helyesebb életformával?

Mennyire lehet uralni azt, hogy a várandósság alatti esetleges cukorkiugrások miatt ne alakuljon ki már a méhben gyakorlatilag a cukorbetegség?

Hogy működik ez?

Milyen egyéb szövődmények lehetnek gyerekre nézve (és nem csak)?

Mit érdemes még tudni?



2015. aug. 12. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt dokitol kene megkérdezned ( akihez jársz)
2015. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó, de gondoltam, vannak, akik már jártasabbak akár tapasztalatból, vagy mert benne vannak egy ilyesmi kérdésben, vagy mert mondjuk pont orvosok. Még nem aktuális annyira, hogy dokihoz menjek a kérdéssel, de szeretek előre gondolkodni.

A másik meg az, hogy egy doki egy vélemény. Gyakran mondanak ők is különböző dolgokat.


Lényeg, hogy nem igazán találok emberközeli, konkrét írásokat a témában. Mind csak súrolják a témát.

2015. aug. 12. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy az orvosok, ügyvédek, politikusok mind ezt az oldalt olvassák, hogy a szakmájukkal kapcsolatos ügyekre ingyenes szakmai választ adjanak ??


Tudomásom szerint az I. típusú cukorbetegség a hasnyálmirigy inzulin termelő Langerhans szigeteit megtámadó gyerekkori vírusfertőzés miatt alakul ki, tehát nem öröklődő, hanem szerzett betegség.

2015. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azon túl, hogy lehet olvasni, hogy ha "ügyesen van terhes", akkor minden esélyed megvan, hogy egészséges gyereked szülessen.


De engem most az érdekelne leginkább ebben a kérdésben, hogy az egészségesen született gyerek hosszútávon mennyire van kitéve annak a rizikónak, hogy ő is cukorbeteg legyen?

(Akár számarányokat is szívesen fogadok.)

2015. aug. 12. 14:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is építész vagyok, de ha megakad a szemem építészeti jellegű kérdésen, szívesen válaszolok, ha tudok. :)
2015. aug. 12. 14:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy örökölhető is a hajlam.
2015. aug. 12. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az I-es típusú DM (T1DM) sokkal kevésbé függ a genetikától, mint a T2DM, szóval én nem aggódnék ennyire.


Egyébként van néhány ún. HLA allél (immunológiai tulajdonság) ami kimuthatóan kapcsolatban van a T1DM-re való hajlammal, erre lehet genetikai tesztet kérni, de nem tudom, hogy hol csinálják ezt Magyarországon.


A terhesség alatti cukoringások leginkább a korai terhességben fontosak, később a magzat megtermeli a saját maga inzulinját, amivel tud kompenzálni. Ez általában attól függ, hogy általában mennyire stabil a te cukorszinted. Ezért akinek nagyon instabil, hajlamos behipózni, kómázni, sokszor nem is javasolják a terhességet.


A gyerekkori cukorbetegség soha nem a méhen belül alakul ki, hanem születés után. A cukorbeteg szülő gyereke általában sokkal nagyobb súlyú, hajlamosabb az éretlen tüdőre, koraszülésre, az anya hajlamosabb fertőzéseket kapni pl. méhen belül, sokkal gyakoribb a vetélés és a császármetszés cukorbetegségben.


De nagyon sok cukorbeteg anyának van több gyereke, akiket sikeresen kihordott, megszült.


Mindenképpen egy szakértővel beszélnék, amiket írtam, általánosságok.

2015. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ilyesmi választ reméltem.

Ha még valaki hozzá kíván tenni valamit, azt is szívesen veszem!

2015. aug. 12. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt, ezekre a jogos kérdésekre nem lehet értelmes, megnyugató választ adni.

Van(kedvező)válasz, de ez a fórum nagyon kevés.

2015. aug. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!