Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Izomrángás? Mitől lehet?

Izomrángás? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy kb két hete folyamatosan rángnak az izmaim, hol a kezemben, hol a lábamban érzem, néha az arcomon is, főleg a szemem alatt, valamint az orromnál. Szedek magne b6-ot valamint kalciumot, viszont nem nagyon akar javulni a helyzet. M

2015. aug. 17. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem vitamin szedéssel van baj, hanem nem mozgol és feszült vagy. A tested le akarja adni a feszültséget és ezért rángatózik az izmod. Érdemes felállni, akár otthon, akár kint.. csinálni néhány felülést, fekvőtámaszt.. futni.. mozogni annak érdekében, hogy lefáradj. Aztán el fog múlni. Valószínűleg ideges vagy vagy stresszes és felgyűlik benned a feszültség, amit nem tudsz leadni megfelelően, ezért van szükség erre. Csak azért mondom, mert nekem is ugyanez volt.. még aludni is nehezen ment, mert idegesített.
2015. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, remélem, hogy tényleg csak ennyi a probléma. Igyekszem megfogadni a tanácsodat :)
2015. aug. 17. 12:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy májusban elkezdtem biciklizni, intenzíven, napi 40 km kb(de nem vagyok nagy sport ember, eléggé edzetlenül kezdtem el), majd júliusban abbahagytam, mert a lelkesedésem kissé aláfagyott. Igazából azóta kezdtem el érzeni ezeket a rángásokat, lehet esetleg túlzott fizikai megerőltetéstől?
2015. aug. 17. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom, megmondom őszintén. Ha szokott izomlázad lenni esetleg a lábadban, akkor tuti kizárt, mert a rángás ellentéte az izomláz. Esetleg stresszes vagy, ráadásul csak a lábadat edzed ezzel, és megint csak azt tudom mondani, hogy a szervezeted talán furcsának tartja, hogy a "táplálék"ok csak a lábaidba kell szállítani az izom ellátottsága érdekében és talán ez az, ami felborítja az egyensúlyt. nem csak lábra kéne edzened. Ezek szerint a szervezetedet elég érzékenyen érinti a táplálék ellátottság, hadd kérdezzem meg, rendszeresen eszel? Úgy értem 3-4x? Nem csak 1x? Mert én is neki kezdtem, de abbahagytam, mert 1x eszek a műszakom miatt.
2015. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
..és még valami, ha kávézol az duplán rásegít, főleg, ha alig eszel.
2015. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Napi egyszer eszek, leginkább estefele. Tudom, hogy egészségtelen, de nem vagyok nagy étvágyú. Egyoldalúan táplálkozom. Próbáltam változtatni rajta, de a munkám miatt nagyon nehéz.
2015. aug. 17. 12:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Kávét és energiaitalt egyáltalán nem fogyasztok.
2015. aug. 17. 12:50
 8/9 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám van, én is szedem a Magne B6-t.
2020. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a Magne B6-tól van.
2020. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!