Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy tüdőgyulladásom...

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van, vagy lesz?

Figyelt kérdés

Az osztályomban az egyik fiúnak tüdőgyulladása van/volt, és nagyon csúnyán köhög. Pénteken mellém ültették, és sokat köhögött mellettem, az utolsó óra közben pedig megfájdult a fejem. Mikor hazaértem, nekiálltam szédülni, estére pedig belázasodtam (38,7), a hideg rázott, majd miután fejfájásra vettem be Flectort, nekiálltam izzadni, és egészen jól voltam, csak maradt a láz. Egész éjjel nagyon rázott a hideg, reggel megint magas lázam volt, szúrt a tüdőm, mikor levegőt vettem. Délelőtt vettem be Nurofent, ami kb 10 perc alatt levitte a lázamat, és egész jól voltam, délután pedig megint magas lázam volt, lefeküdtem aludni, egyszerre izzadtam és rázott a hideg. Estére megint jobban lettem, a lázam nem volt olyan magas, vettem be éjszakára megint Nurofent, de ezt követően megint magas lázzal bújtam ágyba, három takaróval takaróztam, akkor is fáztam, végül teljesen leizzadtan keltem ma reggel. Lázam nem volt, de azóta megint felment (38,4), most jelenleg megint nagyon izzadok, szédülök, fáj a fejem, és olyan, mintha tele lenne a tüdőm, szúr, és nyomódik minden egyes levegővételnél.


Ez lehet tüdőgyulladás? Édesanyám orvos, de nem nagyon mondott rám semmit, sajnos.


16/L



2015. szept. 6. 13:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Kihagytam, nem köhögök, viszont folyamatosan ki vagyok száradva, száraz ételt le sem bírok nyelni.
2015. szept. 6. 13:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen vírusos meghűlése van, akkor könnyen elkaphattad ha egész nap melletted köhögött, de nemcsak te, hanem mások az osztályban.

Holnap reggel menj el a háziorvoshoz, majd ő meghallgatja a tüdődet és ha kell, elküld röntgenre, abból kiderül, hogy van-e tüdőgyulladásod, vagy csak egy vírusos betegség miatt van ilyen magas lázad.


Anyukád milyen orvos, hogy nem mond semmit? Nemakar hozzád ügyeletes orvost hívni?

2015. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!