Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyre durvul a vérszegénységem...

Egyre durvul a vérszegénységem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban diagnoziálták nálam, nagyjából 3-4 éves lehettem. Anyukám szedetett velem vastablettát, ami sajnos sugárba jött ki belôlem minden egyes alkalommal. Ezért egy idô után már nem is próbálkoztunk. A mai napig ez a helyzet, nem marad meg a gyomromban. Sajnos semilyen ételt nem is szeretek, aminek magas a vastartalma. Se májat, céklát, anyukám már minden ilyesmivel próbálkozott, de azért minden héten megetet velem egy egész gránátalmát.

Rettenetesen sápadt vagyok, néhányan meg is jegyzik, hogy élek-e még, vagy esetleg vámpír vagyok-e. Jéghidegek a kézfejeim és a lábfejeim már evek óta, és csak akkor melegedik fel, ha sportolok vagy meleg az idôjárás. Szobahûmérsékleten is jéghidegek. Mostanába pedig egyre fáradékonyabb vagyok és szédülök is.

De ami nagyon megijesztett az a tegnapi eset volt. Éppen az iskolába tartottam, mikoris elkezdtem szédülni és fehér foltokat kezdtem magam elôtt látni. Neki is dôltem a falnak mielôtt elájultam volna, mire egy kedves néni jött oda hozzám. Adott nekem egy kis vizet és rendbe is jöttem. Ma reggel is tapasztaltam ezt. Csak néhány percig tart ez az egész, utána megy minden tovább, szédülés nélkül. A kezeim remegtek is, bár az általában mindig szokott minimálisan.

Mikor még kézilabdáztam, egy hónapba többször is lesérültem a törékeny csontjaimnak köszönhetôen. Volt már porcletörés, repedés, zúzódás, de törés hála az égnek még nem (mindenem recseg-ropog)

Házilag hogyan "gyógyítsam ki magamat" ebbôl?

17/L



2015. szept. 9. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem vagy vegetárius ? Normál vegyes táplálkozást folytatsz ?
2015. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vegetáriánus, de valóban nem sok húst fogyasztok. Mindenbôl vegyesen eszek.
2015. szept. 9. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Vastabletta előtti módszer az volt, hogy almába vasszögeket dugtak, és amikor a vas beleoldódott, megetették a beteggel. Ezt ma is meg lehet csinálni, csak vigyázni kell, hogy a szög ne rozsdamentes acél legyen, mert abban króm van, ami erősen mérgező. Egyébként nem muszáj, hogy szög legyen, bármilyen tiszta nyersvas darabka lehet. Talán hematit is jó erre a célra (mondjuk reszelt almába dugva), de nem akarok hülyeséget tanácsolni.
2015. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen a dietetikai megoldás: vastartalmú ételek. Máj, narancs (véradás után is ezeket adják), hús, lencse, bab, tojás. A májban és húsban található szívódik fel legkönnyebben.
2015. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!