Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sorstársakat keresek! Valakit,...

Sorstársakat keresek! Valakit, akinek hasonló tünetei vannak és jutott valamire diagnózis és terápia ügyben. Sajnos 10 hónapja több dr sem találja a magyarázatot a panaszaimra. Kismamák, nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés
Tüneteim: a kéz és lábujjak utolsó két izületében izületi fájdalom, amely vándorol. Egyik nap egyik izület fáj, másik nap a másik kézen a másik ujj izülete. Állandó izomláz és izomfájdalom főleg a kézujjak közötti inak tapadásánál, nyak, váll, hát, derék. Állandó fáradtság, kimerültség érzése. Éjszaka gyakran arra ébredek hogy ökölbe szorítom a kezem-lábam. Sokszor inkább azok az izületek érzékenyek, amelyeket aznap igénybe vettem, pl vezetésnél jobb láb, stb. Az izületek nem duzzadtak, nem pirosak, nem melegek. 3 reumatológus + immunológus tanácstalan, talán kopás. 31 éves vagyok és a második gyermek születése után kezdödtek a panaszok, bár az első után is volt ilyen, de az idővel rendeződött. Szóval, 3 évig szoptattam. Vérképem: vas, vese-máj funkciók rendben, izom enzim rendben, CRP negatív, reuma faktor negatív, süllyedés rendben. Egyedül az anti ccp antitest emelkedett. Röntgen: negatív, minimális osteoporosis látható. Ezek alapján egyelőre kizárták a rheumatoid arthitist. 3 hete hagytam abba a szoptatást, többet pihenek, szedek d-vit, calcium és omega3at. Kerülöm a glutént és tejet. Tüneteim fokozatosan javultak, majd megszűntek. 2hétig minden tökéletes volt. Aztán megint ettem glutént+tejeset és most nagyon enyhén de megint visszatért. Mi lehet ez? Nekem már az is az eszembe jutott hogy szülés utáni depresszió, mert nagyon fáradt és túlterhelt vagyok, 3 éve nem aludtam 4-5óránál többet egyhuzamban. Várom a hasonló tapasztalatokat!

2015. szept. 14. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg Magnerót tablettát szedni. Ez egy jól felszívódó magnézium.Milgamma N nevű vitamint is vegyél magadnak és Q10 vitaminból 60 mg-osat. Ezek lehet megoldják a problémádat. A húgysavadat nézték? Koleszterin gyógyszert nem szedsz?
2015. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húgysav rendben, TSH (pajzsmirigy): 1,5-normalis. D vitaminom volt nagyon alacsony.Koleszterin csökkentőt nem szedek. Koleszterin és triglicerid rendben. Autoimmun betegséget nem találtak.
2015. szept. 14. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan nincs ilyen tapasztalatom, de ilyen tünetekre írok pár dolgot a tünetek alapján, ami segíthet.Persze így nem egyszerű, ha az orvosok sem találták a kiváltó okot.Javasolnék elsőnek egy méregtelenítést majd vitamin, ásványianyag és kalcium pótlást, porcépítőt. D vitaminból napi minimum 4.000 nemzetközi egységet.Külsőleg izületi, izomlazító krémet.Fáradtság ellen először is többet kéne pihenned. Energiát ad, élénkít a Q10, maca, ginzeng, arany chia, guarana.Depresszióra nyugtat a méhpempő, ginkgó, lycuim.Ezekkel sok jó tapasztalat van.Mindezeket gyógynövény és természetes minőségi és egy forrásból mindenképpen, hogy ne üssék ki, hanem erőrősítsék egymás hatását.Jobbulást!
2015. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nagybotos ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Csupa testi tünetről írsz. Helyedben lélektani /mélyebb/ akár nem ebbe a témakörbe tartozó lélektani lerendezetlen /feldolgozatlan/ eseményt, élethelyzetet is megvizsgáltatnék. Nálam egy ilyen "mélyterápia" segített, sőt felkészített életem következő "sérüléseire" is Most már egyedül is helyesen tudok reagálni... Mély terápiát csak orvos-pszichoterapeuta/nő/ képes csinálni. Ez egészen más, mint egy ELTEvégzettségű pszihológus. Nyitott vagyok, ha érdekel a téma : Empátiával nagybotos

2019. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!