Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Intenzív szúró fájdalom a bal...

Intenzív szúró fájdalom a bal oldalon. Mi lehet a gond, hiszen visszatérő problémáról van szó. Hova forduljak, hogy rájöjjenek a gondra? LENT

Figyelt kérdés
Ma megint egyszer csak elkezdett fájni a bal oldalamon a mellem mögött. Olyan érzés mintha időnként kést szúrnának a szívembe. Intenzív szúró fájdalomról van szó, amely pár percig megszűnik s aztán kezdődik elölről. Ezzel a problémával már voltam orvosnál s csináltak EKG-t meg szívultrahangot, de azt mondták nem látnak semmit s esetleg majd csináltassak terhelés alatti vizsgálatot. Aztán végül, hogy minden rendben a szivemmel, de nem tudják, hogy mi a gond, kaptam Movalis gyógyszert gyulladásra (ez kb 2-3 hete volt s az előirt 5 napra adott gyógyszert beszedtem s aztán nem is volt eddig gond) , de ma újra jelentkezett a panasz és sokkal intenzívebben. Mi lehet a gond? Ha nem a szívemtől jön a fájdalom, akkor honnan és mi okozhat, hogy így hirtelen előjön a semmiből? 22 éves lány vagyok és köszönöm szépen a válaszokat előre is. Nagyon aggódom és örülnék ha komoly válaszokat kapnák.

2015. szept. 15. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Bordaközi idegzsábát nem mondta a doki? Nekem már volt ilyen szúró fájdalom attól. Lehet becsípődött egy idegszál. Nem tartom valószínűnek, hogy szív eredetű fájdalmad lenne. A szív nem fáj, és ha fáj, akkor már az infarktus. A helyedben megpróbálnék egyenes talajon jól kinyújtózkodni és nem görnyedten ülni.
2015. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leírásod szerint "Lupusz". Ezt a betegséget ritkán diagnosztizálják. Nincs stabil támpont amiből ki lehetne indulni.

" és mi okozhat, hogy így hirtelen előjön a semmiből? "

Ha az EKG, és az MR sem mutat ki elváltozást, lehet egy ritkának titulált nyelőcső rendellenesség. Ez kezdetben a mellkas mögött, majd a hátban, vállakban, végül az egész vázrendszer úgy fáj mint szuvas fog, mikor ráharapsz. Társbetegségei között a reflux, issiász, is jelen van.

2015. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, viszont hosszú évek óta vannak szívproblémáim. Nálam is sokáig csak kísérleteztek, majd elkezdtem tanulmányozni ezt a területet szakkönyvekből, meg a Netről. Vagy 1000 cikket elolvastam. Két gyanúm van Veled kapcsolatban, az egyik: lehet, hogy sokat stresszeled Magad (nem tudhatom), a másik, hogy a szív koszorúérben szűkület lehet, aminek a vége infarktus. Ez a Te korodban még korai lenne, de egy szívkatéteres vizsgálat ezt a gyanút kizárhatná. Amennyiben stresszes az életed valami oknál fogva, változtass rajta, vagy tanuld meg az autogén tréninget, amivel rendszeresen és tökéletesen ellazíthatod Magadat és teljes nyugalomba kerülsz. (Agykontroll tanfolyam) Ez csak egy vélemény a sok közül, mindenki tegyen hozzá valamit! Mindenképpen harcolj érte, mert magától nem oldódik meg semmi!
2015. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!