Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Brintellix gyógyszerrel...

YaTen kérdése:

Brintellix gyógyszerrel kapcsolatban valakinek van már tapasztalata? Érezte hogy használ? Esetleg volt mellékhatása?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 16:30
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

Szia!

Én holnaptól fogom szedni! Te mióta szeded? Illetve érzel valami változást?

2015. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:

Szia!


Én kb. hat napja szedem a Brintellixet depressziós és szorongásos állapotokra, de már most azt kell írjam, hogy nekem nagyon bevált!

Előtte Escitilt szedtem kb. fél évig, ami bár valamelyest csökkentette szorongást bennem, meg úgy elvoltam vele nagyjából, de mellette volt egy csomó mellékhatása is nálam (pl. szexuális diszfunkciók, nehezen pisiltem, volt egyszer egy enyhébb görcsrohamom is tőle pl.), melyek idővel enyhültek, de részben megmaradtak, ezért tértünk át a pszichiáteremmel a Bintellixre, ami állítólag most a legkorszerűbb antidepi.

Nem akartam elhinni, de már az első napon is sokkal jobban éreztem magam. Lehet, hogy placebo, de ez az Escitilnél nem volt, annak a hatására azért kellett várnom. Nagyon energikusnak éreztem magam, illetve olyan euforikus érzés is volt bennem tőle. Ráadásul semmi, de tényleg semmi mellékhatást nem tapasztaltam még, max. enyhe szédülés, zsibbadó érzés, de nagyon kicsit és kevés ideig. Nagyon jól érzem magam tőle. Mintha kitágult volna a világ, meg sokkal "fényesebb", világosabb lenne minden! Vagy valami ilyesmi. :D Már az Escitilnél is volt ilyen érzésem, de itt hatványozottan és határozottabban igaz, hogy olyan "normálisabbnak" érzem magam, mióta szedem. Tök jó, nekem tetszik. :)

Eddig csak pozitívumokat tudok róla mondani, de még csak rövid ideje szedem. A neten egy csomó angol nyelvű oldalon lehet találni infókat róla, én ezekről is tájékozódtam, néhol nagyon pozitívak, néhol elég vegyesek a tapasztalatok róla eddig a felhasználók körében, ha jól láttam. De hát ez ilyen, nem mindenkinek jó egyfajta gyógyszer. Emellett kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is, úgyhogy szívesen olvasnék még hozzászólásokat. :)

2015. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Én tegnap kezdtem,de ma úgy veszem észre mintha hallucinálnék tőle.

Hány mg-sat szedsz?

2015. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Én 10 mg-osat szedek. Az első pár napban én is elég euforikusan éreztem magam, de ez idővel enyhült, lecsengett, gondolom ahogy a szervezetem hozzászokott/hozzászokik a gyógyszerhez. Viszont az sem mindegy, hogy milyen ez a halluciánáció, illetve mennyi ideid áll fenn. Mivel még tudsz gépelni, jelenleg talán olyan nagy a gond. :) De ha úgy érzed, hogy nagyon furcsa, nagyon zavaró kezd lenni ez az állapot, és egy-két-három nap után sem múlik el, szerintem mindenképpen beszélj az orvosoddal, vagy nagyon nagy gáz esetén hívj vagy hívass mentőt, menj kórházba. De remélem, hogy ilyesmire nem lesz szükség. :)
2015. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
*...talán nem olyan nagy a gond. :)
2015. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én csak 5mg-sat szedek naponta.

3-szor fordult elő (rövid időn belül)tegnap,de azóta sem.

De nagyon fura,ijesztő érzés volt :)

2015. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Azóta elmúltak már ezek a furcsaságok? Ha igen, akkor szerintem - remélhetőleg - nem lesz gond. :) Annyit olvastam még erről, hogy bármilyen mellékhatást érdemes bejelenti, mondjuk ha legközelebb mész az orvosodhoz, akkor hasznos lehet elmondani neki. Ha jól értettem a betegtájékoztatóból, akkor a Brintellix még "fokozott felügyelet alatt áll", így még figyelik, hogyan hat a mindennapi gyakorlatban a felhasználóknál. Én is megyek vissza két két múlva, szerintem én is megosztom vele, hogy mik voltak nálam. :)
2015. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az átmeneti hányingeren kívül a pozitív hatása is elmúlt :(

Szerintem majd emelni kellene.

Én 3-szor 0,5mg Frontint is szedek mellé.

2015. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
Én azt olvastam egy tanulmányban, hogy a Brintellix érdemi terápiás hatása a szedés kezdetétől számítva kb. a második héttől fokozatosan kezd kialakulni, majd egyre növekszik. Az első két hétben ingadozhat - nálam ingadozik is - az egyén állapota tőle, mert még "nem állt be" a gyógyszer, vagy valami ilyesmi. :D Úgyhogy szerintem légy türelmes. Én azt gondolom, hogy akkor lenne érdemes emelni az adagon, ha mondjuk egy vagy max. két hónap után sem érződik semmiféle javulás. Illetve az adag kiválasztása függ egyéb, egyéni tényezőktől is, pl. idős kor, vagy valamilyen betegség, ezt nyilván az orvos dönti el, illetve olvashatod a betegtájékoztatóban is. Ha ilyen jellegű kérdésed van, nyilván elsősorban az orvosoddal érdemes konzultálnod. A Frontin az egy jó szorongásoldó/nyugtató gyógyszer, csak én úgy tudom, hogy kialakíthat függőséget, ezért nem szokták ajánlani hosszútávú alkalmazásra, de ez is egyéni mérlegelés kérdése. Az orvos ebben sokkal kompetensebb, mint én pl. :)
2015. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ez így igaz,de a Brintellix-nél és más pszichés gyógyszereknél is kialakul(hat) függőség.

Azokat sem teheted le egyik napról a másikra!

Mivel amúgy sem tudok mást tenni,szedem továbbra is a bogyót.Majd csak 3 után lesz alkalmam visszamenni a dokimhoz,hogy konzultáljunk.

2015. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!