Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyszerre jelentkező egyoldali...

Egyszerre jelentkező egyoldali (jobboldali) arc, kéz, kar, far és lábzsibbadás esetén azonnal orvosi ügyeltre kéne rohannom?

Figyelt kérdés
k.b. egy órája kezdődött és k.b. 45-perce fokozatosan lecsökkent majd szinte teljesen elmúlt, csak egy kicsit kevésbé érzem azóta ott, ahol korábban zsibbadt. A karommal indult, majd felerősödött a kézfejemben, (ez nagyon rossz érzés volt) azt a szám majd a jobb arcom követte, majd a jobb farom, végül a jobb lábfejem zsibbadt el. Semmilyen más olyan tünetem sem volt, és mos sincs, ami stroke-ra utalna. A biztonság kedvéért azért bevetten 2- aszpirint. Megmondom őszintén, hogy baromira "nincs kedvem" ügyeletre menni. De nem tudom azt sem, hogy mit szólnának, ha mennék, és azt mondanám, hogy a tüneteim időközben már elmúltak.

#láb #kéz #arc #ügyelet #stroke #gyanú #agyi érkatasztrófa #jobb oldali zsibbadás #far zsibbadás
2015. okt. 19. 20:22
 1/4 anonim válasza:
Tia? Stroke? már cseszheted. ezt azonnal el kell kapni ;)
2015. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valoszinüleg fel ment a vèrnyomásod. Magnèzium tablettát vegyèl be ilyenkor. De mèg ha nem is vèrnyomás a magnèziu nem árt..
2015. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az 1-es válaszadónak: sroke esetén állítólag nem feltétlenül csak azonnal, hanem legalább 3-órán belül ajánlatos eljutni az orvoshoz mert "ha a stroke tüneteinek kezdetétől számított 3 órán belül a szöveti plazminogén aktivátor vénán keresztül beadásra kerül, akkor az eret elzáró vérrög feloldásával az ér ellátási területéhez tartozó agyterület „feléled". (forr.:webbeteg.hu)

A 2-es válaszadónak: a magnézium az tényleg jó 5-let! Ami meg a vérnyomást illeti, mértem azt is (amikor a zsibbadás jelentkezett) és nem volt magas, sőt alacsony volt! Még annál is alacsonyabb volt, mint amennyi lenni szokott.

2015. okt. 19. 21:35
 4/4 anonim válasza:

1-es vagyok. Húha mire jó a net.

Egyebekben nem csak beadás kell hanem vérvételből szívenzimek is megmutatják ha éppen zajlott e valami ;)

2015. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!