Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csomó a hónaljban?

Csomó a hónaljban?

Figyelt kérdés

Még sose volt ilyen, nem nagyon tudom,mit csináljak.Múlt héten vettem észre egy kisebb csomót a hónaljamban, pontosabban, átnyúltam az ágyam támlája felett, és ahogy a hónaljammal ránehezedtem a támlára, akkor éreztem meg.Aznap fájt is, gondolom a ránehezedés miatt, fájt ha megnyomtam.Gondoltam, biztos elmúlik, de másnap is megmaradt, ezért közelebbről megvizsgáltam.Nem lehet nagyobb fél centinél, és "kidudorodik", szóval szabad szemmel is lehet látni.Elég keménykés is, de nem piros, vagy gennyes, teljesen normálisan néz ki.Először úgy voltam vele, hogy ha pattanás, akkor kinyomom, és jött is ki belőle olyan fehér valami, mint a pattanásokból, de nem olyan sok, szóval a dudor megmaradt.Ez már nagyjából egy hete volt, azóta semmi se változott, észre se venném,hogy ott van, ha nem tudnám.Megpróbáltam újra kinyomni, de nem megy.Abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán pattanás, nem tudom, mit kezdjek vele.Tudom, hogy nem árt az ilyen csomókat orvossal megnézetni, de az a helyzet, hogy ez nálunk nem ilyen egyszerű, szóval azt csak utolsó lehetőségnek akarom hagyni.

Volt már valakinek hasonló? Mit kezdjek vele?

16/l



2015. okt. 22. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A bőr alatt van a csomó? Lehet lipóma, esetleg egy kis járulékos tejmirigy, ezek elég gyakoriak. Jobb lenne a biztonság kedvéért orvossal megnézetni, még ha nehézkes is.
2015. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Doki kell pedig.

Lehet: zsírmirigy,izzadtság mirigy,nyirokcsomó is vagy szőrbenövés.

2015. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Háziorvossal elég megnézetni?
2015. okt. 22. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Első körben igen, ő tovább utal, ha szükség van rá.
2015. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Nekem is volt már, a háziorvos megtapintotta, megnézte és azt mondta, szőrtüszőgyulladás. Betadine kenőcsöt írt fel rá és attól rendbe jött. Menj te is orvoshoz!
2015. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!