Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Babát szeretnénk a párommal...

Babát szeretnénk a párommal emiatt a 2013 júniusától szedett fogamzásgátlót abbahagytam 2015. májusában. Kinél milyen módszerekkel jött össze a baba fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Viszont azóta nem jön meg, egyszer volt azóta menstruációm most 2015. szeptemberben de az is csak egy gyógyszer segítségével ami gyakorlatilag ráerőltette hogy megjöjjön. Ki járt már így?Volt valakinél hasonló helyzet akinél utána összejött a baba? Eléggé aggódok, emiatt hogy hónapok óta nem menstruálok. Van valami bevált gyógyszer?

2015. nov. 8. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van az a sok orvosi kivizsgálás a tablettás módszer előtt. Szerintem előbb érdemes lenne a férfipartnert megvizsgálni előbb, kapható patikában erre szolgáló teszt, nem fájdalmas,nem kellemetlen és egyszerű. Ha ott ebben az első közelítésben minden rendben van, csak akkor érdemes nőgyógyászhoz fordulni. Egyébként ezek a mesterségesen bevitt hormonok vagy hormonhatású anyagok nagyon sokára ürülnek ki a szervezetből, akár fél év is eltelhet, hogy a szervezet normál hormonműködése helyreáll.
2015. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem keress fel egy endokrinológust. lehet az a baj, hogy kialakult valamilyen hormonprobléma amíg szedted pl pcos és társai. az ilyen hormonbajok mellett meg orvosi segítség nélkül szinte lehetetlen teherbe esni.

én is szedtem fog.gátlót, de miután abbahagytam ugyanúgy megjött(nekem azért kellett abbahagyni, mert beindította a tejelválasztást és az orvosok 5 év alatt se tudnak mit kezdeni ezzel, mert a laborom tökéletes a ciklusom meg szinte svájci óra pontosságú)

2015. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első: A kérdező nem menstruál, nyilvánvalóan nincs ovulációja. Azért így annyira nem meglepő, hogy nem esik teherbe, ovuláció nélkül elég nehéz.

Általában tényleg egyszerűbb előbb a férfit vizsgálni, de ennyire nyilvánvaló probléma esetén nem azzal kell kezdeni, maximum párhuzamosan a nő vizsgálatával azt is megejteni.


Kérdező: A tabletta szedése előtt milyen volt a ciklusod?

2015. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

A tabletta szedése előtt sem volt normális pl 28 napos ciklusom . Mikor elkezdtem szedni 2013 júniusában a fog.gátlót akkor állt be rendesen a ciklusom .

Nincs esetleg olyan tabletta ami nem fogamzásgátló de a kúra szerű szedése esetén vissza tudja hozni a menstruációmat?

2015. nov. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
biztos van, de csak receptre. ezzel muszáj leszel orvoshoz menni, mert egyedül nem fogod tudni megoldani ezt a gondot. én azt sem értem, hogy ha előzőleg se volt normális akkor minek írtak fel fogamzásgátlót. az csak elfedi a tüneteket, de nem gyógyítja meg az embert.
2015. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat igy van .. Egyszerubben akarta megoldani a kedves orvos a gondot :/
2015. nov. 15. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!