Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömbenövéstől begyulladt a...

Körömbenövéstől begyulladt a lábujjam. Hiába nyitottam fel a napokban többször a sebet, a duzzanatot okozó genny nem jött ki. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem vagyok olyan helyzetben, hogy könnyű lenne elmenni orvoshoz, így amennyiben meg bírom oldani magamtól, úgy szeretném. Nyilván azt mondjuk semmilyen körülmények között nem akarom, hogy valami súlyossá válljon. Antibiotikumot szedek rá ami volt otthon (Ciprinol, elvileg sebekre is jó), fertőtlenítőszerrel kezelem, a körmöt kivágtam és gyulladáscsökkentő krémmel kenem. Kb. 3 napja kezdtem el komolyabban kezelni, 1 hete gyulladt. Van esély h ennyivel meggyógyul amit most csinálok? Egyéb ötletek?

2015. dec. 4. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan benő a körmöm, gyakorlatilag a húsba (mióta egyszer a sebészeten kivágták), így ahányszor kivágom, annyiszor begyullad, gennyesedik is kicsit. Én semmi más nem teszek, mint betadine-t folyatok rá, és steril gézlappal-gézzel bekötözöm. Reggel-este kicserélem a kötést, ha nagyon fáj, többször is, mivel a betadine a fájdalmat is csökkenti - mégpedig azonnal, és kettő, max. 3 nap alatt teljesen rendbe jön a lábam, mintha mi sem történt volna. Nem szedek gyógyszert és nem kenek bele semmiféle krémet, csak betadine-t (a folyadékot!). Mikor a kórházban kivágták a körmöm, az orvos is betadine-t tett rá, onnantól használom én is azt. Ha te kivágtad a körmöt, akkor elvileg csak a fertőzés miatt gyulladt, betadine-tól simán helyre fog jönni. Lehet egy hét is kell hozzá, de a gennyesedésen is simán segít a betadine.
2015. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így látatlanban ne lehet megítélni a helyzetet. Egy biztos, az antibiotikum szedése hülyeség, ott helyileg kellett volna inkább a porrá tört gyógyszert rákenni. Ha gennyesedés nem lépett fel, akkor nyilván nem gennykeltő, hanem egyéb baktérium okozta, amit sikerült a vastag bőr alá bejuttatni. Nekem most nemrégiben volt hasonló és ugyan eltartott vagy 1 hétig, amíg érzékeny volt, de mára minden kezelés nélkül helyrejött.
2015. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy csináljátok a köröm kivágását? Nekem anno 6 éve egy év eredménytelen házi kísérletezések után eltávolították a teljes körmöt a sebészeten. Azóta nincs probléma vele. Kb 1 hétig volt kellemetlen utána. Kb 10 hónapra nőtt vissza a köröm.
2015. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha orvoshoz nem is mész, legalább egy pedikűrös biztos van a környékeden - sőt, van aki akár házhoz is megy. Kicsit többet ért hozzá, mint te, egy próbát megér mindenképp. Valószínűleg nem éppen szakszerűen sikerült kezelned, nem kizárt, hogy az eszközeid sem voltak tökéletesen sterilek és az sem biztos, hogy amit rákensz, nem csak ront a helyzeten. A Betadine jó, azzal locsolgasd, mást szerintem ne kenj rá.

Antibiotikumot szedni meg jó nagy marhaság volt. Eleve nem szabadna, hogy csak úgy otthon legyen. Legközelebb szedd végig a felírt adagot - ergo nem maradhat - és magadtól sose szedd, így csak azt éred el, hogy rezisztencia fog kialakulni. Persze nekem mindegy, te szívod meg, de erősen ajánlom figyelmedbe a dolgot. Inkább lokális kezelést igényel a probléma, ne terheld feleslegesen az emésztőrendszered. Sőt, mivel a gyulladást akár gomba is okozhatta, annak még csak segítesz is. Ha bakteriális, arra pedig konkrétan semmit nem használ a ciprinol, nem elég széles spektrumú szer.

2015. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A konkrét probléma az, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy gennyes gyulladás okozza a gyulladást.

Konkrétan ugyebár egy sebnek a gennyedzése a bőr alatt történik majd kifolyik ettől lesz gennyes a seb. Nos nekem ez a genny nem folyik ki, amennyire én tudom viszont magától is rendbe tud jönni az ilyesmi.


Jah és kérem csak olyanok írjanak akik tudják mit beszélnek.

Pl. utolsó hozzászóló, minden rosszindulat nélkül megjegyezném, hogy kapásból a legelején elég hiteltelenné tetted a válaszodat azzal, hogy feltételezéseket kezdtél el írni arról ki tud jobban mit kinél (nyilván semmi esélyed nincs rá hogy tudd én éppenséggel mit tudok).

A ciprinol igenis pont széles spektrumú antibiotikum és kórházi jelentést is találtam arról, hogy sikeresen használták körömbenövés okozta fertőzött sebnél (sokkal súlyosabb esetekben mint az enyém).

A rezisztenciáról meg annyit, hogy régen amíg nem is tudtak erről az orvosok orrba szájba adták mindenkinek az antibiotikumot és még nem halt ki az emberiség. 1 vagy 2 eset nem változtat semmit, és habár egyetértek, hogy komolyan kell venni a dolgot, ha egyszemélyes harcot akarsz vívni a világ butaságának megfékezésében, akkor is biztosítalak róla nem velem kell kezdened.

(Azért téged emeltelek ki mert olyan dolgok is szerepeltek nálad ami a többieknél is így egyszerűbb egyszer leírni)


Amúgy mivel évek óta visszatérő probléma már annyiszor durván kilett vágva, hogy úgy nő a köröm, hogy könnyű kivágni még akkor is ha benő, az egyetlen probléma az ha megfeledkezem róla ahogy most történt.

2015. dec. 4. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!