Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Abbahagyhatom előbb az antibio...

Abbahagyhatom előbb az antibiotikum szedését?

Figyelt kérdés
Hétfő óta szedek Augmentin Duo-t, de a probiotikum ellenére is tönkretette a gyomrom. Semmit nem tudok enni, hányingerem van, hányok, vizes hasmenésem van, és nagyon görcsöl a hasam. Mára teljesen legyengültem, alig tudok kikelni az ágyból. Tudom, hogy nem szabad, de ilyen esetben abbahagyhatom előbb az antibiotikumot? Eddig 4db-őt vettem be belőle, valószínű a torokgyulladásomon még túl sokat nem segített...Az a baj, hogy a doki hiába írna fel másik tablettát, már az se lenne jó a gyomromnak :( Legalábbis szerintem nem kéne tovább terhelnem a gyomromat még több gyógyszerrel. Az azitromicinre pedig allergiás vagyok, így a makrolid típusú gyógyszerek sem nagyon jöhetnek szóba :(

2016. jan. 6. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a gyógyszertől van? Nem a betegségtől? Lehet, hogy valami hányásos, hasmenéses vírust is összeszedtél.
2016. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azóta van ez, mióta szedem a gyógyszert. Valószínű az sem volt túl jó, hogy szinte éhgyomorra szedtem, mert a mandulagyulladás miatt enni sem nagyon tudtam :/ Most meg a gyógyszer mellékhatása miatt nem marad meg bennem szinte semmi...
2016. jan. 6. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem menj vissza az orvoshoz.

Ha mandulagyulladásod van, akkor kell mindenképpen valami gyógyszer, hogy nehogy szövődményei legyenek.

2016. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!