Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy hormon (TSH)...

A pajzsmirigy hormon (TSH) értéke mitől változik hónapról hónapra?

Figyelt kérdés

Nem szedek gyógyszert rá, de mégis néha tökéletes, néha meg magas. Volt már 2,6-os érték is, aztán pár hónappal később meg 1-5-ös volt.

Ez mitől lehet? Most akkor van alulműködésem vagy nincs?


Ne orvoshoz küldjetek, mert jártam orvosoknál, de mind más-más "véleményen" van (nem is értem, hogy ez hogy lehet).



2016. jan. 6. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
a hormonszint folyamatosan változik. lehet pont kifogtatok egy olyan időszakot, amiért épp magasabb volt, aztán meg egy olyat amikor normális. ha összességében normális és csak 1-2 alkalommal van eltérés azzal nem hinném, hogy kell foglalkozni, csak időnként ránézni, hogy azért tényleg rendben van-e
2016. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy normál tartomány, ami rajta van a leleteden, ez laboronként kicsit eltérő lehet. Az enyémen a normál tartomány 0,55 és 4,78 között van. Így nagy valószínűséggel a te értékeid mindig is normálisak voltak. Most éppen 20 körüli a tsh-m, de volt már jóval magasabb is, ez alulműködés, viszont túlműködésem is van néha, oka nincs, de 4 hetenként ellenőrzik. Igazából nem értem, hogy aki teljesen egészséges, mint te az miért futkos az endokrinológushoz a képzelt pajzsmirigy gondjával. Kevés az endokrinológus, inkább meghagyhatnád a helyet azoknak, akik tényleg betegek.
2016. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második válaszoló! Ezt most nem veszem magamra, mert látszik, hogy neked is eleged van már a betegségedből. 20-as értéknél meg is értem. A válaszod után tényleg azt érzem, hogy szerencsés vagyok a 2,6-os értékemmel, de ettől még vannak tüneteim, amikkel nehéz együtt élnem.

Nem is a pajzsmirigyem miatt mentem endokrinológushoz, ő kérte a vizsgálatot, és akkor derült ki, hogy kissé magas (és hogy gyógyszert kellene szednem). Elvileg 2 alatt kellene lennie.


Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 6. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel az értékkel nem lehet semmilyen tüneted, mivel teljesen normális, az is ha ingadozik a normál tartományon belül. Ha van valami tüneted azt lehet, hogy teljesen más dolog okozza. Egyébként nekem most a 20-as tsh-val sincs semmilyen panaszom, a doki szerint ez nem egy kiugróan magas érték, tény, hogy alulműködés, de nem súlyos, így nem okoz panaszt.
2016. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként erre ne szedj gyógyszert, mert annyira kicsi az eltérés (igazából nincs is), hogy pár hét alatt túlműködésed lesz a gyógyszertől és keress egy értelmes dokit, senki nem mond olyan baromságot, hogy 2 alatt kell lennie, nekem kb. fél évig 4 körül volt, az teljesen tökéletes.
2016. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy az életkortól is függ, hogy mi a felső határ.
2016. jan. 6. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!