Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székeléskor fejfájás?

Székeléskor fejfájás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban figyeltem fel arra, hogy székelés után mikor felállok, elkezd fájni, nyomni a fejem.

Elég kemény székletem van, és sokszor napokig egyáltalán nincs is.

Mivel az utóbbi hétben szinte folyamatosan fájt a fejem, kezdek megijedni.

Szerintetek?



2016. jan. 14. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Erőlködéskor valószínűleg a nyakizmaidat is befeszíted, attól fájdul meg a fejed.
2016. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igyál több folyadékot.
2016. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Víz és nyers rostok hiánya a gond .
2016. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A székelési erőlködés vértolulást okoz az agyban. Ezért fájhat a fejed utána. Komolyan kell venni, mert ha véletlen valamilyen ér rendellenesség van az agyban könnyen megpattanhat. Nekem is van érproblémám és az idegsebész mondta ezeket nekem. Változtass az étkezési szokásaidon, hogy könnyebb székleted legyen. Rostban gazdag ételek, sok folyadék.
2016. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad erőlködni székeléskor, mert megpattanhat egy ér a fejedben. Lágyítsd a székleted, igyál sokkal több folyadékot, egyél naponta leveseket, vagy főzeléket, gyümölcsöt, natur joghurtot, aszalt szilvát. Segíthet az is ha megiszol felkelés után egy pohár forró vizet.

Amikor napokig nincs székleted, akkor inkább dugj fel egy Glicerin kúpot, ez is megkönnyíti a székelést.

2016. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Hasonló problémára nekem Bolus Laxans tabletta folyamatos szedését javasolták. És persze, amiket fentebb olvashatsz.
2016. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!