Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy nem extrasystolem...

Lehet, hogy nem extrasystolem van az Ekg eredmények ellenére?

Figyelt kérdés

Többször csináltak szívultrahangot, többször volt rajtam 72 órás és 24 órás Holter-Ekg amin az extrákon és légzési arrythmián kívül más eltérés nem volt. A vizsgálat során azonban nem éreztem azt a fajta "érzést" ami miatt a vizsgálatok készültek, csak hasonlókat. Vajon kell aggódnom ennyi vizsgálat után, hogy mégis valami más veszélyes ritmuszavarom van?


Köszönöm szépen!



2016. jan. 23. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne kene aggodnod, hipochondriad van.
2016. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Feltételezem, az első válaszoló vagy tapasztalt pszicháter, vagy évek óta praktizáló kardiológus, esetleg kifejezetten veszélyes szívbetegségben szenved, de igen könnyen levonta azt a következtetést, hogy hipochonder vagy.

Ne aggódj, ha a szívultrahang eredményei és a holter eredmények nem mutattak semmi kórosat, valószínűleg nincs nagy bajod. Ha valóban extraszisztoléid vannak - ami teljesen elképzelhető, mert a legtöbb embernél ritkán jelentkeznek és nehéz őket fülön csípni - , ha nem jelentkezik túl gyakran és nem túl sok, tehát elviselhető, pusztán ijesztő, nem érdemes orvoshoz fordulni vele. Legalább is így, hogy már egyszer megtetted és átestél bizonyos vizsgálatokon.

Egyébként én magam sem vagyok nagy extraszisztolé szakértő, nekem aránytalan sinus tachycardiám van (19 éves létemre), ivabradin kúra alatt jelentkeztek kóros bedobogásaim.


Én amondó vagyok, hogy valahányszor szívdobogásérzésed van vagy kihagy és nagyobbakat dobbant, ülj le és végezz légzőgyakorlatokat. A pulzusodat is kordában tartja és észhez térít. Nem érdemes megijedni azonnal, mert hidd el, ha nagyobb baja lenne a szívednek, sokkal intenzívebb változásokat élnél meg a testedben. Feltételezem, eléggé aggaszt a dolog, ha a pórnéphez fordultál a gondoddal. :) Nekem 3 napja volt 120-140 a pulzusom nyugalmi állapotban, amikor kellően rosszul éreztem magam egy orvos meglátogatásához. Az aránytalan sinus tachycardia olykor ijesztő, fájdalmas és nem tudják a pontos okát, de még ez sem életveszélyes! Ne aggódd túl, valószínűleg nincs nagyobb baj. :)


Üdv,

Kriszti

2016. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Korrigálok: Félreolvastam. Látom, már biztos, hogy extráid vannak. Viszont az aggodalom, az ijedtség sokat ront az ember tünetein, én például mindig hevesebb tüneteket éltem meg, ha egyedül voltam. Relax! :) Ha a doki nem mondott semmit, valószínűleg nincs okod félni.
2016. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. márc. 14. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!