Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pitvarfibrilláció vagy a...

Pitvarfibrilláció vagy a flutter mindig együttjár emelkedett pulzusszámmal és szabálytalan szívritmussal?

Figyelt kérdés

Vagyis előfordulhat, létezhet a pitvarfibrilláció vagy flutter olyan fajtája, amikor (gyógyszerek szedése nélkül!) a nyugalmi pulzus 65-70-es tartományban van és a ritmus szabályos, az R-R intervallumok stabilan egyformák (látszólag szinuszban van a ritmus)?


Vagy a pitvarfibrilláció minden esetben együtt jár a két jellegzetes tünettel: emelkedett pulzus és változó R-R intervallumok?



2016. jan. 27. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkan elöfordulhat, föleg a flutter lehet szabalyos. Ilyenkor neha meg EKG alapjan sem olyan könnyü eldönteni, de ez azert ritka eset. Többsegeben ha gyogyszerrel a frekvencia normalizalodik is (ez nem olyan ritkasag, hisz ez a kezelesi cel azon esetekben, amikor nem törekszünk a szinusz ritmus visszaallitasara), a szabalytalan szivveres azert megmarad.
2016. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emelkedett pulzusszám egyáltalán nem "kötelező" dolog. Fibrilláció és fluttern esetén is előfordulhat a normálisnál alacsonyabb vagy magasabb, de normális tartományban lévő pulzus is.

Flutternél szabályos R távolságok is lehetnek az átvezetéstől függően. Fibrilláció mellett nem igazán tudom elképzelni, hogy szabályos legyen:)

2016. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy írtatok és köszönöm a válaszokat!


Szóval akkor simán pulzus alapján nem lehet kizárni a fluttert? Kár, pedig reménykedtem.


Kérhetek tőletek egy kis segítséget? Ránéznétek erre az EKG-ra, szerintetek ez szinuszban van vagy lehetséges flutter (vagy afib) esélye?

[link]


A mérést egy kis hordozható 3 elvezetéses kézi masinával készítettem, ez a csík a lead II, csak egy görbét tudok rögzíteni vele. Mit lehet ebből kivenni?


Az biztos, hogy az R-R intervallumok stabilan egyformák és a pulzus is normális. Tünetem nincsen semmi. Jól sejtem, hogy a pozitív nagy puklik a T-k, a pozitív kicsikék pedig a P hullámok? Elég picik a P hullámok, de ott vannak és szabályosnak látszanak, az akkor jó, nem?


A QRS komplex elég kacifántos, azok a klinikai EKG-mon is hasonlóak amikor szinuszban van és tökéletes a ritmusom akkor is. Két nyílt szívműtéten vagyok túl, emiatt megváltozott a tengelyállás, úgy tudom ez okozhatja az ilyen QRS komplexet a II-ben.


Előre is nagyon köszönöm ha válaszoltok!

2016. jan. 27. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezen az EKG-n egyértelműnek látszik, hogy szinuszban vagy! Igen, a kis pozitív hullámok a P-k, a nagyok a T-k. Annyi tűnt fel még, hogy mintha épp a határon vagy nagyon picivel 200 ms fölött lenne a PR-intervallum, vagyis lehet, hogy enyhe első fokú AV-blokkod van, de ha szedsz béta-blokkolót, akkor ez attól is lehet például.
2016. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jól hangzik!


A PR-intervallum a régi klinikai EKG-ken tökéletes ritmusnál is mindig 220 ms és 300 ms között volt. Talán a műtét miatti hegesedés okozza a késleltetést.


Nem szedek béta-blokkolót.

Eddig nem kellett szednem semmilyen gyógyszert, tökéletes volt a ritmusom, vérnyomásom, minden. De nemrég volt egy 3 hétig tartó flutteres epizód, ami hirtelen spontán elmúlt.


A dokik szerint ezentúl mindig muszáj szednem bétablokkolót, mert ha nem szedem szerintük visszajön a flutter. Meg akkor már kapjak antikoaguláció kezelést is, mert mivan ha visszajön és nem veszem észre. Ja, az hogy a CHA2DS2-VASc risk score-om konkrétan 0 és az összes nemzetközi ajánlás szerint ilyenkor NEM KELL antikoaguláció az nem érdekli őket, akkor is mérgezzem csak magamat, mert az a biztonságos!


Nos én meg biztos vagyok benne, hogy csak egyszeri epizód volt a flutter és nem fog visszajönni. Egy hónapja saját szakállamra abbahagytam a béta-blokkolót és mégsincs semmi bajom. Két hete 12 elvezetéses EKG-n kardiológus is megállapította, hogy szinuszban vagyok, de szedjem csak a mérgeket tovább, mert az a biztos.


Most beruháztam egy kis otthoni EKG masinába ebayről, Kínából. Ezzel figyelgetem magam, ha mégis a dokiknak lesz igaza és visszajön a flutter, na akkor az bukta és szedem majd a gyógyszereket. De ha tökéletesen vagyok és semmi bajom, akkor nem fogom egy életen át mérgezni magam, tönkretenni a gyomromat, májamat, stb.

2016. jan. 27. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben teljesen megertelek, hogy nem szeretnel egy eleten at antikoagulanst szedni, ha nem muszaj. Remeljük, nem is lesz ra szükseged! Jo egeszseget kivanok a jövöben!
2016. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 31. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!