Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Prevalin Nasodren? Használta...

Prevalin Nasodren? Használta már valaki? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Orrnyálkahártya- és arcüreggyulladásra használható, antibiotikumot vagy kortikoszteroidot nem tartalmazó készítmény. Érdekelne, hogy mennyire hatékony.

2016. jan. 30. 11:13
 1/9 anonim válasza:
Használtam, napokig folyatta az orrom, majd az abbahagyását követően is jó pár napig jött az anyag. Garantáltan kitisztít, de az elején nagyon maró érzésű, gyerekeknek nem igazán ajánlanám.
2016. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 miskanaruska válasza:
Én eddig az időpontig 2x fújtam be az orrom, de -ahogy népiesen mondva-, taknyom-nyálam egybefolyt, a szemem folyamatosan könnyezett vagy fél órát. Úgy mart mintha sósavat spricceltem volna az orromba, eljártam a monti- csárdást rendesen.
2017. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Besy válasza:
Én sajnos régen szenvedek arcüreg problémával. Minden létezőt kipróbáltam, és két ízben ezt a szert is. Igaz amit előzőek írnak, mar mint a sav. Néhány napig még tar a hatás de aztán vége. Aránytalanul drága és rövid ideig áll el.
2017. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mielőtt megvettem, elolvastam a véleményeket. Elkerülendő a befújást követő kellemetlen hatásokat, előbb csak egyik orrlyukamba fújtam. Több mint egy éve van egyoldali arcüreggyulladásom (bal), feltehetően egy rossz fognak köszönhetően. A bal felső 7-esemmel már 3-4 évvel ezelőtt kezelésekre jártam a Debreceni Klinikákra. Most kihúzattam, a doktornő azt mondta, hogy nem csodálkozna, ha tényleg ez okozta volna az arcüreggyulladást. Egyébként március 26-ra vagyok előjegyezve műtétre, pont egy hónap múlva. Utolsó esélyként próbáltam ki a Nasodrent. Szóval, miután befújtam a bal orrlyukamba, vártam kb. 10 percet. Ekkorra már elmúlt az erős égető érzés (egyébként kibírható volt), a jobb orrlyukamba ekkor fújtam. A befújások után olyan érzésem volt, mintha még a felső fogsorom is fájt volna. De ez, és a többi kellemetlenség is 15-20 perc elteltével elmúlt. Nálam nem jelentkezett állandó orrfolyás, a befújás után 5-8 perccel kifújtam az orrom, akkor jött egy nagyobb adag, azóta nem. Viszont azt vettem észre, hogy megindult a váladék lefolyása a torkomra. Elég kellemetlen, gyakran nyelni kell. Bízom benne, hogy jó lesz, abban pedig csak reménykedem, hogy esetleg a műtétre sem lesz szükség. Persze nem "csak" a terméknek köszönhetően, hanem mint írtam, nincs már gyulladt (méreg)fogam... :-)
2018. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
#4: Sikerrel járt a kúra?
2018. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Most fújtam be. Nem folyt össze semmim semmivel. Könnyem se potyog. Kb ugy csíp csak mint egy paxirasol spray. Nagyon enyhén több nyálka ürül, de az is csak ilyen átlátszó. Pedig tutira baja van az arcüregemnek. Második féle antibiotikumot eszem (Levofloxacin)

2018. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Régóta küszködök fülgyulladással. Eddig a Wick Sinex spray-t használtam, ami szerintem egy elég jó cucc, de most a patikus ajánlotta a Prevalin Nasodrent. Elég combos ára van, de úgy voltam vele, hogy ha ez kell, hogy vége legyen a fülfánásnak, akkor ez lesz. Nos, tényleg brutál erősen mar a Prevalin. Befújás után kb 6-8 percig tart ez a maró érzés, utána semmi. De ezalatt az idő alatt kb. nem látok (folyik a könnyem) és a zsepik csak telnek egymás után. Most tartok a harmadik napnál, kíváncsi leszek a hosszútávú hatásra. Eddig jónak tűnik.
2018. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a kérdés ugyan régi, de valahohy én is ráakadtam, mivel aktuális a téma. Beleestem abba a hibába, hogy elkezdtrm önmagamat kúrálni. Nem szeretek orvoshoz járni, pedig jobban tettem vokba. Megspórolok 7 ezer forintot. Biztosan van az a helyzet. Amikor ez a spray nagyon jó. De ha bakteriális fertőzés miatt van bedugulva az orrod, ezzel bizony nem somra mész. Na és honnan tudod meg, hogy baktérium van a háttérben? Ha orvoshoz mész. És akkor nem b..szol ki a kukába egy rakás pénzt, mint én. A forgalmazó azzal hirdeti magát, hogy ha arcüreggyulladással orvoshoz mész, akkor felír mindenféle antibiotikumot, ami káros, meg elköltesz egy csomó pénzt a kezelésre, ezzel szwmbwn a prevalin csak....

Na itt kellett volna észbe kapnom. Ez a spray valóban pucolja az arcüreget, abban nincs hiba. Csakhogy a baktériumot nem pusztítja el. Tehát hiába ürül ki az arcüreg, az orrnyálkahártya ugyanúgy duzzadt marad, ergo, ugyanúgy nem kapsz levegőt. Fújkáltam ezt a sprayt 3 napig. Mellette toltam a rhinosprayt, hogy legalább létezni tudjak. Csakhogy aut egy hétnél tovább nem szabad használni, mert hazavágja az orrbyälkahártyát, meg függőséget okoz. És akkor már nycadik napbál jártam. Meguntam. Elmentem dokihoz. Már az első napi antibiotikum után felszabadult az orrjárat, másnap reggel úgy keltem, hogy a felírt efedrines orrcseppet nem is kellett használnom. És akkor most számoljunk: prrvalin 7 ezer. Antibiotikum, orrcsepp, probiotikum együtt 4 ezer. Előbbi nem segített, utóbbi már egy nap után. Megúszhattam volna ennyivel, ha nem vagyok hülye. De nem. Én elb...tam 11 ezret, ebből 7-et tök feleslegesen.


Szóval frankó spray ez, biztos, de nem mindegy, mi okozza az orrdugulást. Ha antibiotikum kell, ez arra nem lesz alternatíva.

2018. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kukacoskodok válasza:

Kétszer műtöttek 20 évvel ezelőtt arcüreg gyulladás miatt. Sajnos miután kb. 1 évig tele volt baktériummal (antibiotikumok ellenére) a nyálkahártyám elveszítette azt a funkcióját, hogy a melléküregekben összegyűlt váladékot ki tudjam az orromon keresztül fújni. Rengeteget jártam Proetz kezelésre, így tudtam elkerülni a túlzott antibiotikum használatot. Végül évekkel ezelőtt az orvos javasolta, hogy próbáljam meg a Nasodren orrspray használatát. Háromszor futottam neki, mert a beteg nyálkahártyát olyan szinten marta kb. 3-4 napig, hogy abbahagytam. A 3. alkalommal végig csináltam, meglepően jó eredménnyel. Teljesen pánikba estem, amikor Magyarországon kb. 4 évig nem volt kapható. Örömmel vettem, hogy ebben az évben már ismét lehet kapni.

Az orvosok általában azt mondják, hogy az antibiotikumokat csak végszükségben használjuk, mert a melléküregek nyálkahártyái igen gyengén hajszálerezettek és emiatt az antibiotikum kevésbé tud eljutni.

2022. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!