Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartós székrekedés ellen van...

Tartós székrekedés ellen van megoldás?

Figyelt kérdés
Heti kétszer szoktam wc-re menni, de akkor már nagyon fáj. :-/. Ha gyakrabban akarok menni csak kúppal jön ki. Használhatok életem végéig kúpot, vagy van valami megoldás, ami örökre megszüntetné a székrekedést? Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, napi 3-4 liter vizet iszok, nem eszek fehér lisztes dolgokat. Sportolok (úszok meg futok). Mi lehet a baj?
2016. febr. 20. 10:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt se hiszem, hogy lelki háttere lenne, mert nem vagyok szorongós, nyitott vagyok, nem zavar, ha más is ott van a közelben, ha el akarok menni wc-re, de nem megy.
2016. febr. 20. 10:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy kivizsgálás. Nekem rostkészítmény segített amit gyógyszertárban lehet kapni. 24/N
2016. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes lenne dietetikust felkeresni. Háziorvostól kérj segítséget, hová mehetnél ez ügyben, meg ő ha úgy látja, gastroenterológushoz is adhat beutalót. Fontos lenne segítséget kérned, mert fájdalmaid vannak.

Nem a gyógyszerek alkalmazása lenne a cél, hanem az ok megtalálása.

2016. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszer már voltam ezzel orvosnál. Szerinte nem ételallergiám van és gyógyszert írt fel, ami átmenetileg segített, de most megint csak kúppal tudok wc-re menni :/.
2016. febr. 20. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérd meg a dokit, ne gyógyszert adjon, hanem küldjön el kivizsgálásra.
2016. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rengetegen dicsérik az útifűmagot. Egy próbát talán neked is megér.
2016. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aszalt szilvalé. Mindenképpen segít és mégsem gyógyszer.
2016. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rendes szilva nem segített, de akkor kipróbálom az útifűmagot meg a szilvalét.
2016. febr. 21. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Sőr és tej, az meghajt.
2020. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!