Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit ehet egy cukorbeteg?

Mit ehet egy cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Diétázni kell, de semmilyen támpontot nem adtak hogy mit lehet enni, és mit nem...

2016. febr. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ attól milyen tipusu, milyen gyógyszert kell szednie, mennyi a vércukra. Összesen napi kb 160 g szénhidrátot szoktak javasolni, ebbe be kell számítani mindent. Rengeteg támpontot találsz a neten, az alapanyagoktól, konkrét receptekig, de szerintem elérhető diétás szolgálat is,csak kérdezd meg a gondozó orvosod. Igazából a betegnek kell kialakítani egy neki megfelelő diétát. Általában elmondható hogy kevés kenyeret, péksüteményt, sok zöldséget,főzeléket, soványhúst, tojást, kevés cukros gyümölcsöt (pl szőlő, stb) fogyasszon. De ehet pl palacsintát is, csak akkor ahhoz kell igazítani a napi bevitelt.
2016. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Nincs gyógyszer szedés, diétát kell tartani a követkrző vérvételig
2016. febr. 24. 19:05
 3/8 szamo77db ***** válasza:
81%
Magam is cukorbeteg lévén úgy élem ezt meg, hogy minden tilos, ami finom.
2016. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

na azért az nem úgy van, legfeljebb a régi étrendből kell kiszelektálni a cukoros és zsíros és vajas, de főleg a margarinos dolgokat. Helyette lehet kókusz zsírral főzni és szívbarát omega3 vajat enni dupla árért.


Viszont nem ehetsz fehérkenyeret, de félbarnát sem, mert az ugyanaz. Helyette szénhidrát csökkentett kenyér az finom is és csak 10% szénhidrátot tartalmaz.


Nem ehetsz egyáltalán cukrot, csak a helyettesítőit, aminek édes az íze de nincs benne szénhidrát, ill, van, de csak kevesebb és az is lassú felszívódású.


Nem ehetsz mérték nélkül krumplit és rizst, de ehetsz sajtot és gombát meg húsféléket.


Nem ehetsz hagyományos cukrász sütit, de helyette ehetsz diabetikusat 4-500 Ft/db áron. Persze ezt sem korlátok nélkül.


nem ehetsz tejcsokit, de ehetsz pl 80% kakaó tartalmú keserűt, de azt sem egyszerre.


Szóval sok mindent másképp kell csinálni, de végülis nem kell lemondani semmiről sem csak egészen másképp kell enni.


Pl a két kisebb adag étkezés között meg kell várni másfél kettő óra kihagyást, közben ha éhes vagy akkor sajtot ehetsz magában, húst magában prézli nélkül.


A másfél-kettő óra azért kell közben, mert annyi igő kell ahhoz, hogy közben beálljon a vércukor szintje normál értékre. Ez nálam bevált. Így most a hosszú távú, három hónapos átlagom, a HbA1c értéke 6.1 körül van. Szóval jó.

2016. febr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, majd elfelejtettem. A gyümölcs is külön étkezésnek számít, ami után ki kell várni azt a legkevesebb másfél órát. Nálam az egy alma már nagyon felviszi, ezért csak feleket szoktam enni egyszerre.


majd kell venni vércukor mérőt és a reggel éhgyomorra mért érték az egyik ami számít. A másik az átkezést követő másfél-kettő órás mérés. A két órásra azt írja a "vércukor normálérték" oldal, hogy 7.8 alatt kell lennie, az még normális, de én iskább úgy mondom, legyen mindenképp 7 alatt, de ha még alacsonyabb az a legjobb. nekem volt már 5-6 között is evés után kettő órával.


Azért kell a vércukor mérő, mert az egyes étkezésekkor abból lehet megállapítani,. hogy nem ettél-e egyszerre sokat, hogy a 2 óra múlva mértm érték mekkora. Vagyis le ment-e eléggé. Ha nem, akkor kevesebb szénhidrát tartalmú ételt kell enni és pótolni lehet fehérje forrással, hogy ne legyél éhes.


Szóval nem egy őrület, mint eleinte gondolná az ember, de meg kell tanulni mit lehetn enni, miből mennyit lehet egyszerre és mit lehet mlég ha éhes maradál ami nem viszi fen nagyon vagy egyáltalán.


Szóval időbe telik mire minden kibontakozik a mostani káoszból a fejedben,. de ez nálam is így volt.


Még ami fontos, ha majd kiderül, hogy magas a koleszterin szinted, (az szokott cukrosoknál). Arra adnak koleszterin csökkentő gyógyszert, amit szigorúan szedni kell, különben kialakulnak a tipikus cukorbetegségre jellemző szövődmények amik bizony életveszélyesek lesznek ha valaki em szedi a gyógyszereit, különös tekintettel a koleszterin csökkentő sztatinra (pl AtorvaTeva vagy hasonló vagy más néven). A diétét kell tartani és ha gyógyszert írnak, akkor azt is szedni kell. Sajnos ez ezzel jár. Viszont ha mindent jól csinálsz, akkor élhetsz szövődményektől mentes életet is.


Még a sok mozgást, esetleg a sportot el is felejtettem mondani, ugyanis az nagyon égeti a cukrot is és a zsírt is. Pl én kerékpározni szoktam de nem keveset. Olyan 60-80 km-t a helgyek között. Itt egy videó erről. Mondom közben merre járok és mit látunk.

Az a táv a videón csak a hegyi utat mutatja, de odáig Dömörkapuig itthontól 15 km-t mentem és onnan még haza 40-et. A hegyi szakasz volt a 20 km. Abból volt lejtő is bőségesen. Valami hasonló is jót tesz a cukornak.


https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=youtu.be..

2016. febr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2016. febr. 26. 05:15
 7/8 anonim válasza:

Én is cukros vagyok,úgyhogy tapasztalatból beszélek. Mikor kimutatták hogy cukorbeteg vagyok, akkor még kicsi voltam úgyhogy anyukám figyelt arra hogy mit ehetek és mit nem. Az egy elég nehéz időszak volt, és ez meg is látszott az eredményeimen, úgyhogy az orvosok úgy gondolták jól jönne nekem inkább az inzulinpumpa.... és láss csodát igazuk volt. Azóta sokkal szabadabban étkezhetek. Szerintem mindent ehetsz csak mértékkel. Ezért aztán néhány nagyon inycsiklandó édességet nem árt elkerülni, mert aztán nem tudsz megálljt parancsolni .... és nagyon fontos s sport. Ha az meg van akkor sokkal jobb lesz a cukorszonted is és a közérzeted is. Ami ugyebár nagyon fontos nálunk cukorbetegeknél ;) és nyugodtan nézz utána kifejezetten cukorbetegek számára kitalált recepteknek. Komolyan vannak köztük nagyon finomak...

És ezeket a "diabetikus" cukrokat inkább kerüld, több rosszat csinál mint jót .... vegyél inkább sztíviát vagy valami hasonlót...

2016. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sztíviát próbáltam, rettenetes.

Sőt vettem sztívia növényt is de nem tudtam édesítésre használni a rettenetes mellékíze miatt,m pedig tényleg nagyon édes volt az a levél, csak ne lett volna olyan íze, pfff.. Aztán próbáltam az "azték cukor" vagy mi is a neve a másik ilyen levélnek. Abból is volt növényem, de az is használhatatlan volt számomra, pedig próbálgattam. Nálam inkább beváltak a cseppek és még ami nem tartalmaz semmilyen felszívódó szénhidrátot, az Eritritol nevű, kristálycukorhoz hasonló állagú édesítőszer. Az kicsit émelygősen édes és a cukorhoz képest kb 70-80%-ban adja az édes ízt. Az is csak az édesítő cseppekkel együtt használható teljes értékű szénhidráttól mentes cukorpótlónak.


Az inzulin pumpa főleg az I.-es típusú cukorbetegségben jelent támogatást. A II.-es típusúnál ha lehet kerülni kell az inzulin adagolását. Inkább diétával és gyógyszerrel és mozgással kell megfogni a cukor szintet.


Nálam volt eleinte időszak, amikor magasabb volt a cukor szintem még a legelején a diabetológus rá akart beszélni inzulinra, de az valami tragédia. nagyon macerás dolog. Mondták már nekem akit rábeszéltek, hogy az valami rettenet. Vagy nagyon leviszi, vagy keveset ettél utána vagy többet és mégsem elég az inzulin és felmegy. De ha többet mozogtál már megint jó lenne tudni hogy áll a cukor, ahhoz megint szúrni és mérni kell, szóval egy tortúra amiben nem szabad tű iszonyosnak lenni. :) Az meg számomra elképzelhetetlen volna, hogy valami tű állandóan bennem legyen és azon keresztül valami belém folyjon. Brrr irtózatos gondolat. Iszonyodom a vérvételtől és az injekciótól is egyaránt. Diétázom, mozgok, szedem a gyógyszereket és így jól megvagyok.

2016. márc. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!