Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy nem megfelelő...

Lehetséges, hogy nem megfelelően látták el a tályogom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehany nappal ezelott alakult ki a talyog a fenekemen. Be is lazasodtam, nem tudom, hogy osszeszedtem-e melle egy virust, vagy a laz valoban a talyogot kiserte az esetemben. Tegnapelott este elmentem az ugyeletes korhazba (kulfoldon elek), megneztek, azt mondta a doki, hogy nem kell ide sebeszet, van rajta nyilas is, brutalisan kipasszirozta, majd bekotozte, es azt az utasitast adta, hogy csereljem napjaban 2x a kotest 10 napon at. Eltelt 2 nap, szedem a lazcsillapitot, es cserelgetem a kotest is, de a talyog (helye?) nagyon kemeny es meg mindig fajdalmas, szivarogni nem szivarog belole semmi. Kb mandarinnyi meretu az egesz, de ahogy tapogattam, meg azt se tartom kizartnak, hogy ket kisebb egymas mellett. Ha megtelik gennyel megint, kiurul magatol? Jart mar valaki hasonloan? Lehet, hogy meg nem erett meg a kiurulesre? Elore is nagyon koszonom a valaszokat, elegge ketsegbe vagyok esve :(

2016. febr. 27. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizony lehetséges. A tályogot rendesen fel kell tárni, kiüríteni, drenálni. És persze antibiotikumot kellene kapnod mellette.
2016. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szedtem is (orvos baratnom tanacsara) aktil duot (osszesen 3 szemig jutottam), azt mondta a korhazas doki, aki ellatott, h ne szedjek :/
2016. febr. 27. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Hát persze, egyeske. Minden szarra antibiotikumot, ugye?

A tályogod ki fog nyílni, kérdező, és javarészt kiürül majd. De ha nem változtatsz az étrendeden, megint fel fog telni, sőt később is elő fog jönni.

(Elnézést, most két hétig nem leszek, ha esetleg kérdésed lenne.)

2016. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miquel: de hat vega vagyok evek ota, es meg a dohanyzassal is felhagytam 2 honapja :( Nem lehet, hogy a hajlam orokletes? Apukamnak is tobbszor volt ilyen.
2016. febr. 27. 23:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell minden szarra antibiotikum, de speciel tályogra igen. És pont azért kellene feltárni, normálisan kitakarítani és drenálni, hogy ne alakuljon ki újra.
2016. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még várok néhány napot a sebészettel, most full belilult a zúzódás :/ Lázam ma már nem volt hala az égnek
2016. febr. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!