Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagyulladás? Mandulakövek?

Mandulagyulladás? Mandulakövek?

Figyelt kérdés
Megvannak nagyon duzzadva a manduláim,nehéz a nyelés és ki van terjedve az egyik fülemre... Tegnap a mandulám hátsó részén felfedeztem ilyen fehér darabokat,mandulaköveket. Próbáltam lepiszkálni fültisztítóval,de nem jön le. Voltam még előző nap orvosnál,akkor még nem vettem észre a mandulaköbeket és azt mondta,hogy vírusos és csak Ibalgint(ibuprofent) írt fel. Azt javasolta,hogy sokat feküdjek,igyek meleg teát. Az a kérdésem,hogy ha már vannak mandulaköveim az ugye a genny és baktériumok miatt van,akkor nem e kellene szednem antibiotikumot? A mandulakövek eltűnek,ha már nem lesz gyulladt a mandulám? Mit tehetnék a mandulakövek ellen? köszönöm a válaszokat :)

2016. márc. 2. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyenek a manduláid,lyukacsosak?Mert a mandulakövek ott alakulnak ki,nem a gyulladástól vannak.Szedd a gyógyszert,a torokgyulladás attól el fog mulni,de a mandulakövek nem.Gargalizálj sokat sós vizzel,kamillával,talán meg fog szünni.Nekem is volt mandulakövem,de nem a manduláimban,hanem a mandula fölötti nyílásban.Nagyon nehezen szünt meg,sok-sok öblögetéssel és 3 naponként kellett kipiszkálni a torkomból.Hány éves vagy,fiú v. lány?Nem gondoltál rá,hogy kivetesd a manduláidat?Lehet,jobb lenne!Tegyél fel képet a torkodról.
2016. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok 18 éves... Eddig még soha nem voltak mandulaköveim és ezt is csak tegnap vettem észre és ugye most bajok vannak a mandulámma,azért gondoltam azt,hogy ez miatt jöttek létre. Van egy nagyobb darab is ami egy fehér csomónak néz ki és próbáltam piszkálni,de meg sem mozdul :(
2016. márc. 2. 10:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha nem szükséges,akkor nem vetetném ki.
2016. márc. 2. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértelek! A mandulakő nembetegség,csak kellemetlen és ronda is. Tudsz képet csinálni a torkodról?Megnézném.
2016. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy ilyen későn,de egyébként rá kb.3 nappal elmúlt és vissza se jött :) Még mikor megvolt megemlítettem az orvosomnak de kinevetett,hogy ilyen nincs...hát kb.ennyi :D szerencsére hamar elmúlt,de amíg volt az elég kellemetlen volt :)
2016. dec. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!