Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 éves vagyok és 15 fokos S...

1 éves vagyok és 15 fokos S alakú gerincferdülésem van. Szerintetek elég annyi torna ha? :

Figyelt kérdés
Hetente 2 szer úszásra járok.A hét többi napjàn 20-30 percet súlyzóval erősítek.

2016. márc. 2. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
15 éves vok hupsz elírtam
2016. márc. 2. 21:30
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

ha ennyit tudsz edzeni, úgy hogy nem fáradsz el, akkor rosszul csinálod


Úszásnál gyorsba, háton is kell, hajlított könyökkel.

Amúgy az úszás egy szint után nem ér sokat.


9:47-nél mutat pár hátedzést:

https://www.youtube.com/watch?v=IKc6hwPvsHg

Ezt csinálhatod súlyzókkal hason fekve, vagy trx -szel vagy keresztcsigával.

Ha rákeresel a street workout hátedzésre, azok is jók. A húzódzkodás alap széles fogással.

hiperhajlítás


Ha jól csinálod, elég heti 2 hátedzés.

2016. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos az úszás az én gerincferdülésemet teljesen rendbe tette, szintén hasonló korban vettük észre és kezdtem a célirányos edzést. Engem gyakorlatilag minden más sporttó eltiltottak a dokik ( ezt már azóta másképp ítélik meg szerencsére). A súlyzókkal azért óvatosan, előbb meg kell erősödnie a tartó izmoknak nehogy túlterheld a csigolyaszéleket. Nagyon fontos, hogy jó minőségű lábbeli viselj és jó minőségű matracon aludj. Minden reggelt gerinctornával kezdj, ( 20-30 perc elég) Nekem 30-éves koromra szinte láthatatlan lett, 20-évesen már már aktívban sportoltam a tiltás ellenére is. Szóval kitartás ez még rendbe hozható, én biztatnálak az úszás folytatására, lehet azt később keményebben is csinálni ha már megerősödött a hátad.
2016. márc. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyógytorna
2016. júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!