Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis tapasztalatok?

Colitis tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvasni erről interneten, de igazán személyes tapasztalatokat szinte semmit. Hallottam olyat, hogy gyógyítható szódabikarbónával, olyat is, hogy nem gyógyítható, csak karbantartható.


Kinek, mik a tapasztalatai? Hogyan kell ehhez hozzáállni? Miket érdemes nagyon szigorúan betartani? Miket érdemes gyakrabban/többet enni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. márc. 3. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig épp a személyes tapasztalatok, amik jelentősen meghatározzák a betegséget. Úgy értem kevés "jól bevált" stratégia meg diéta létezik, mert egyénileg más és más, hogy ki milyen ételeket tolerál jól, kinek melyik kezelés hatásos és milyenek a fellángolási időszakok.


A szódabikarbónát jobb ha elfelejted. A lúgosítás talán segít valamit a hasmenések miatti acidózis (savasodás) ellen, de arról szó sincs, hogy meggyógyítaná a betegséget, és hosszútávon nem feltétlenül tesz jót az alkalmazása.


Nagyon szigorú értelemben vett diéta nincs, amennyire én tudom, ezért érdemes neked kitapasztalnod, hogy mi az amit probléma nélkül fogyasztasz, és mi az amit kevésbé.

Én például rosszabbul tolerálom a csípős, túl fűszeres, zsíros ételeket, a tejtermékek többségét és a hüvelyeseket, de ez egyénileg változó.

Igazából megfelelő kezelés mellett általában minden élelmiszercsoportból vannak olyan ételek, amiket probléma nélkül fogyaszt az ember, ezeket érdemes kikísérletezni.

D-vitaminban gazdag ételek, vagy maga a D-vitamin szedése általában ajánlott.

2016. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!