Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj a hátam? Lehetséges...

Miért fáj a hátam? Lehetséges a "fájalomküszöb" ingadozása?

Figyelt kérdés

November óta fáj a hátam mindent kipróbáltam,(tigris tapasz,lóbalzsam,diclofenac,gyógymasszőr,csontkovács,stb...). Ez az egész úgy kezdődött, hogy én kalapácsvető vagyok (lány,16 éves és 3kg-os a szerem) az edzőm bevezette, h 6kg-os szerrel is dobjunk de nekem még nincs súlyemelő övem és eddig anélkül dobtam.....eddig nem is volt semmi probléma de mikor ezzel a nehéz szerrel dobtam 6-7 dobás után elkezdtem vmi fájdalom szerűséget érezni de a végére már fokozódott a fájdalom de nem akartam vele foglalkozni és erősítésként emeltem is(szakítás 50kg,felvétel 60kg, stb..),utána kínzott a fájdalom de csak némán tűrtem. azóta január elejéig folytattam de azóta emiatt nem mehettem edzeni mert utána az edzőm adott kölcsönbe övet abban nem is éreztem fájdalmat de amint levettem utána nem tudtam megmozdulni a fájdalomtól. emellett lovásznak tanulok és lovagolok(lovaglásnál a lépés jelenti számomra a legnagyobb fájdalmat),a fekvés(háton,felhúzott térdekkel) az egyetlen testhelyzet amikor nem fáj,de van amikor éjszaka sem tudok aludni emiatt.

Fájdalom pontos leírása:először deréktájon a gerincem fáj de mostanra nyaktól lefelé végig és oldalra is(hátizmokba) és deréktól lefele kb. a combom közepéig(ez utóbbi nem állandóan) kisugárzik a fájdalom. A tesitanárom kímél az órákon, reggelente az öltözködés nehézkes de miután "bemozgatom magam" utána enyhül, gyakszikon pl. nagytrágyázásnál nem érzek olyan erős fájdalmat de délután mikor pihenek akkor jelentkeznek a fájdalmak és van amikor már levegőt sem kapok miatta, ezt arra fogom h talán a szervezetem endorfint termel és mikor nyugalmi helyzetbe kerülök akkor csökken a véremben és ezáltal felerősödik a fájdalom. az is szerepet játszhat ebben hogy amikor a falhoz állok a derekam és a fal közötti távolság egy ökölnyi?? elvileg ezzel túl van terhelve a medencém és e testem evvel próbálja csökkenteni a gerincet ért rázkódást. meg vanak olyan pillanatok amikor áll és egyszer csak a hátam hirtelen beszúr és a lábaim elernyednek és egyszerűen "összeesek" tőle. már mindenféle fájdalomcsillapítót kipróbáltam még a 800mg-os dolgitot is (antireumatikummal) napi 2-3x-i szedését is. de semmi...

utána olvastam mik lehetnek az okok és az arthrózis tüneteinek 80-90%-a megegyezik az enyéimmel. lehetséges hogy tényleg arthrózisom lenne a gerincemben?? nagyon megköszönném a segítségek, hálás lennék mert ha végre elmúlna újra járhatnék dobni ami sokat jelent nekem!! És azt is köszönöm ha ezt türelmesen végig olvasta!!



2016. márc. 12. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne felkeresni az ortopédiai szakrendelést!
2016. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ilyen fájdalmakkal ne csinálj felhúzást, dobálást, igazából semmit se ami nem muszáj

Hátedzést csinálj, trx szel, stb de olyat ami nem terheli a gerincet. keress rá itt gerincferdülés re.

Az orvosok vagy mondanak rá valamit vagy nem, de a fájdalom egyértelmű.

2016. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!