Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Van olyan, akinek hisztamin intoleranciája van?

Voltam allergia teszten és többek közt a hisztaminra is túlérzékeny vagyok. Olvastam,hogy étrend beli változtatás is kell, de nekem az orvos erről nem beszélt. Csak írt egy havi antihisztamint és ennyi.

Ahogy olvastam, majdnem az összes hisztamindús ételt rendszeresen fogyasztom. Ez gondot okozhat?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hisztamin, intolerancia, allergia, diéta

2016. ápr. 29. 19:18  Privát üzenet  

A válasz

[link]

A cikk (amit linkeltem) remélem segít. Nem tudom, mennyire voltak súlyosak a tünetei/panaszai. Valószínű, hogy antihisztamin szedése mellett nem szükséges diétát folytatni. (Főleg, ha nem voltak súlyos tünetei).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2016. máj. 1. 00:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezt már olvastam, csak kíváncsi voltam tapasztalatokra :)

Ahogy ovlastam a cikket és végig gondoltam, talán 1-2 tünetem volt, de az se biztos, hogy az intolerancia miatt. Teljesen más miatt voltam allergia teszten és ezt ott tudtam meg.

De semmi súlyos tünet nem volt.

Ennek az 1 havi antihisztaminnak a hatása kitart októberig? Akkor kell visszamennem.

# 2/2Időpont 2016. máj. 1. 10:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fontos! Tudnátok olyan ételeket mondani, amit tudnék készíteni magamnak? Allergiáim: Tojás, tej, szója, glutén, mustármag, hisztamin ( paradicsom, hal, alkohol, csoki, eper. )....
Káros hosszútávon az előírt adag kétszeresét bevenni?
Lehetséges az hogy a marihuánától a allergiás bőrreakció (csalánkiütéses bőrgyulladás) alakul ki a makkomon?
Tudnátok írni olyan recepteket, amik alacsony hisztamin tartalmúak, tehát azok is fogyaszthatják, akiknek hisztamin intoleranciája van?
Van itt valaki akinek hisztamin intoleranciája van?
Hisztamin intoleranciája van valakinek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!