Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányra lehet több vasat...

Vashiányra lehet több vasat szedni?

Figyelt kérdés
Felírtak maltofer fol-t mert alacsony a vasam. Zavar a szememnél a karika. Lehet napi 1nél többet szedni?

2016. ápr. 30. 06:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztalak le - és én is le lettem pontozva.
2016. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) Hajhullás is lehetséges tünet?
2016. máj. 15. 03:29
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen, bár akkor érdemes lenne mást is szedni a vason kívül.
2016. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
micsodát? :o
2016. máj. 17. 01:47
 15/20 A kérdező kommentje:
remélem visszanő , ami kihullott
2016. máj. 17. 01:48
 16/20 anonim ***** válasza:

N vagy F?


Amiatt kérdés ez, mert kicsit eltérőek lehetnek hormon ügyben az okok.


Privátot is írhatsz, ha nem publikus.


Életmódváltás mindenképpen jó volna, több mozgás.


Szemek alatti karika is utalhat mozgásszegény életmódra, aminek következtében nem olyan jó a vérkeringés - ez okozhat hajhullást is.

Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek nem jutnak el a hajhagymákhoz.


Ugyanakkor az is lehet, hogy csak tavaszik hajhullás volt. Amennyiben nem látsz mostanában új hajakat nőni, akkor szólj és megírom, hogy miket lehetne tenni.


Aggódni nem kell.


Miket szoktál enni? Inni? (Amennyiben nincs a táplálkozásod által bevitt elegendő tápanyag, az is oka lehet a hajhullásnak.)


"Stresszeltél" mostanában? Illetve huzamos ideig?

2016. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Köszi, megkaptam az üzenetedet, majd írok egy hosszabbat, de addig is, kérlek, hogy egy kicsit jobban fejtsd ki a táplálkozási szokásaidat. Az egy dolog, hogy sok húst eszel, de pl. eszel-e rizst, tésztát, mennyi junk food-ot, esetleg paleo étrenden vagy?
2016. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A junk food teljesen off kb.. csak néha ilyen keksz, stb. Tészta, rizs, szénhidrát is van bőven. Tejtermék amit nem annyira. Mivel laktózérzékeny vagyok, de a laktózmentes tejtől mégis hasmenéem van. De kb átlagosan eszek, csak sokat, és sok csirkét.
2016. máj. 19. 00:41
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszi. A tészta, rizs szerintem nem olyan jó.


Írtad, hogy sokat iszol. Mit? Vizet?


A C-vitaminon kívül szedsz valami vitamint vagy étrend-kiegészítőt? (Illetve a vason kívül; azt már írtad. :-))

2016. máj. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Azokkal kapcsolatban, amiket privát üzenetben írtál, még kb. 10 kérdésem felmerült és gondolom, hogy ha még mindre válaszolnál is, akkor így folytatódna egy ideig (kérdeznék, kérdeznék). Ahhoz, hogy valaki értelmes választ tudjon neked adni, jobban kéne ismernie az állapotodat.


100%, hogy az a betegséged van, amit írtál?


Az a bizonyos betegség, amiről írtál, már eleve okozhat hajhullást. Nem tudom, hogy ezt tudtad-e.


Kérlek, még minimum annyit írj meg majd (privátban), hogy mi a vércsoportod.


A szervezetben zajló gennyes folyamatok is okozhatnak hajhullást, így a fogproblémák is (kérdezted ezt), de szerintem esetedben több olyan tényező is fennáll, ami eredményezhette a hullást.


A túl magas fehérjebevitel miatt sok sav termelődik.


Mindenesetre a táplálkozásod - legalábbis az én nézőpontom szerint (és szerintem a legtöbb dietetikus is ezt mondaná) - nem kiegyensúlyozott.

(Tehát én a helyedben a táplálkozásomon is változtatnék.)


Szerintem nagyon sok múlik a táplálkozáson. Amiket és amennyit most eszel, azzal megalapozhatod sok betegség kialakulását.


A szénhidrátbevitelt pl. csökkenteném a helyedben.


Az jó, hogy fogyasztasz vitaminokat, ásványi anyagokat, de ha nagy mennyiségben eszel olyan kajákat, amiket írtál, akkor az valószínűleg nem lesz elegendő.


Mindenesetre a több zöldség és gyümölcs fogyasztása mindenképpen célszerű volna.


Az nem gond, hogy nem fogyasztasz tejtermékeket.


Arra érdemes ügyelni, hogy minőségi étrend-kiegészítőket fogyasszon az ember (ez nem feltétlenül az áron múlik ám).


Fiatal vagy, szerintem nagyon érdemes lenne utánajárnod a táplálkozás témakörének, hogy meg tudd előzni további betegségek kialakulását.



Ezeket pedig egy honlapról másolom:


"A haj növését és minőségét befolyásoló tényezőknél nem szabad megfeledkeznünk a vitaminokról sem, elsősorban a B vitaminokról. A B1 vitamin hat a haj feszességére, a B2 véd a túlzott zsírosodástól, a B3 táplálja és nyugtatja a fejbőrt, a B5 lassítja a haj őszülését, a B6 elősegíti a melanin termelését, amely meghatározza a hajszínt és a PABA-val együtt késlelteti az őszülést, a B12 elősegíti a haj növekedését, a biotin véd a hajhullástól.


A D vitamin táplálja a hajgyökereket – ha a zsírmirigyek nem elég fejlettek, a haj töredezik, majd kihullik.


Az E vitamin serkenti a fejbőr vérellátását, amely fontos szerepet játszik a haj növekedésében és táplálásában.


A cink hatással van a hajat beborító szövetek fejlődésére, a vasnak köszönhetően a haj erős marad és nem töredezik.


Az L-methionin aminosav sűrűbbé teszi a hajat és javítja a minőségét, emellett táplálja a körmöt és a bőrt.


Ne feledje, hogy a haj testének egy része. A hajra, ugyanúgy mint a körömre, bőrre és a testalkatra elsősorban az hat, amit megeszünk. Egészséges táplálkozás nélkül bármely más igyekezet kárba vész...



A fin Evocaps értékes olajakat, vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz. Hatóanyagai kedvező hatással vannak a köröm, bőr és elsősorban a haj állapotára – erősítik a hajgyökereket, elősegítik és gyorsítják a haj növekedését, növelik a haj sűrűségét és ragyogását, csökkentik a haj hullását, töredezését és száradását. Magas omega-3 és omega-6 telítetlen zsírsavtartalmának köszönhetően pozitív hatással vannak a szív- és érrendszerre is.


Legfőbb összetevői a magvas gomborka olaj, görögszénagmag és lenolaj, amelyek az omega-3 és omega-6 telítetlen zsírsavak forrásai és magas az antioxidáns-tartalmuk. A lenolaj emésztési problémáknál is javasolt, a görögszénamagból nyert olaj pedig serkentő tonikum. A termék L-methionin aminosavval van dúsítva, amely kedvezően befolyásolja a haj sűrűségét és minőségét, valamint táplálja a körmöt és a bőrt.


A benne levő B1 vitamin hatással van a haj feszességére, a B2 óvja a hajat a zsírosodástól, a B3 megóvja a fejbőr egészségét, a B5 és a PABA lassítja a haj őszülését, a B6 részt vesz a melatonin termelésében, amely meghatározza a hajszínt, a B12 elősegíti a haj növekedését, a biotin véd a hajhullástól, a D vitamin táplálja a hajgyökereket, az E vitamin befolyásolja a fejbőr vérellátását, a cink elősegíti a szövetek fejlődését, a vas csökkenti a haj töredezését."


Szóval a fenti cikkben valamennyire össze van foglalva az, hogy milyen vitaminokat lenne érdemes szedned, abból ki tudsz indulni.

2016. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!