Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A párom lehet pánikbeteg? FONTOS!

A párom lehet pánikbeteg? FONTOS!

Figyelt kérdés
Lehet kicsit hosszú lesz, de nehéz lenne röviden leírni. Szóval egy ideje a páromnál hirtelen előjött egy betegség, a szívét fájlalta, az orvosok azt mondták neki, hogy minden rendben. Ettől függetlenül már hetek óta szúrt neki a szíve körül, most meg már odáig fajult a helyzet, hogy a fél oldala, mellkasa fáj neki. Emiatt nagyon sokszor halálfélelme van, olyanokat mond nekem, hogy biztosan elpatkol, nagyon hamar felidegesíti magát bármin, és nem tud aludni. Szinte semmit, csak forgolódik az ágyban, és nem mer aludni, fél, hogy reggel már nem kel fel, minden pánikbetegségre utaló jelet elolvastunk, és kb. az összes igaz rá. Nem szeret kimozdulni, nem szereti a nagy tereket, az embertömeget. Ilyenkor mit lehet tenni? Milyen orvoshoz kell fordulni? Nagyon nem jó ez így, én is nagyon aggódom miatta, ő pedig konkrétan tönkre megy lelkileg.

2016. máj. 18. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
pszichiáterhez
2016. máj. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fizikai tüneteket nem ártana jobban kivizsgálni, viszont ha tényleg pánikbeteg akkor pszichológust kell keresni. Tényleg nem ártana, legalább meg tudná mondani, hogy valóban az e a probléma. A legtöbb betegség lelki eredetű, a pánikbetegség is az, viszont ha eddig nem volt problémája kellett lennie valaminek ami kiváltotta ezt.

Nincs valami most az életben ami nagyon nyomasztja, vagy a szokottnál jobban megterhelte?

2016. máj. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom nekem is azt mondták minden rendben majd kiderült mégsem. Milyen orvosoknál járt a párod? Belgyógyászat, kardiológia is volt?

Szerintem ha az eddigi élete során nem tapasztalt ilyet akkor furcsa, hogy most meg ilyen szinten előjönne lelki eredetű gond miatt. Gondolom pánikbetegségre utaló jel eddig is volt, nem most alakult ki.

2016. máj. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ismerős tünetek, én se merrtem aludni, mert iéyesztő a tünetek. 1 éve vagyok pánikbetek, a kezdeti időszak nagyon rosz volt. Nem mertem aludni, zsibbadt a bal karom, ami aa lényeg, hogy a pánilbetegeknek ki kell hogy aludjuák magukat, ké e aludnia egy jót, és már joban lesz, valeriana reéaxot ajánlok,, nekem az segitett, ha nem tud aludni valinda, és psicjologus
2016. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig is voltak rá utaló tünetek, de most jött elő igazán, szorong, egyedül nem szeret kimozdulni, emberek közé menni. Ezek mellett sokszor remeg a keze, nagyon erősen ver a szíve, veri a víz és aludni is csak akkor tud, ha valaki, leginkább én ébren vagyok mellette. Kardiológiára másfél hónap múlvára utalták be. Addig mi a teendő? A pszichológust említem neki, bár már annyira tehetetlenek vagyunk, hogy bárhova elmegy megnézetni magát, csak mondják meg neki, hogy mi ez.
2016. máj. 19. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Majd négy évtizedig kínlódtam ezekkel a tünetekkel. Orvosról orvosra jártam, már 16 évesen gyomorsavtúltengést diagnosztizáltak.Na de nem is az életemet akarom elmesélni!

A lényeg, hogy a mellkasi fájdalmakat a nyelőcső adja. Ez nem most kialakult dolog, hanem már gyermekkorban hajszál, illetve gombócérzés a torok alatt. Ennek lefolyása végterméke okozza az agy a lélek rendellenes kialakulását, fejlődését.

Tehát idegi alapon befolyásolja a fejlődést.

Nekem végül egy vibráló maszérzógép segített megoldani a hosszan tartó problémát. Már három éve tünetmentes vagyok.

Ha valakit érdekel részletesebb leírással is tudok szolgálni. Azért nem írom most, mert néhány ponton ellentmond a tudományra alapozott hiedelmeknek.

De ha valóban meg akar szabadulni a félelmeitől és fájdalmaitól, akkor kerülje az orvosokat, ezt csak is önállóan tudja megoldani. A központi idegrendszerre ható orvosságok csak zombit csinálnak belőle. Bár úgy sejtem, legalábbis a leírásod alapján, hogy már majdnem zombi a lelke. Én is ilyen voltam, tapasztalat.

2016. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a légszomj, nehéz nyelés és az erős mellkasi fájdalom az, amire a legtöbbet panaszkodik.. Már gondoltunk mindenre, de nem javul az állapota.
2016. máj. 19. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyesbítek! Persze azért kardiolódiára menjen el, felraknak rá egy 24 órás kütyüt, de ha az nem mutat semmiféle zavart, akkor az én álláspontom megalapozott. Ha belgyógyászaton tükröt nyeletnek vele, a gasztrookos nem fogja látni a nyelőcső rendellenességét, tehát felesleges. Ez a művelet további gyógyszer adagolást von maga után, ami szintén nem a probléma eredetét célozza. Csak a visszatérő tüneteket enyhíti. Valószínű, hogy van egy kisebb rekeszizom sérve is, amit tükrözéskor látni fognak.
2016. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbálunk, akkor valószínű, hogy kardiológia lesz, előtte pedig pszichológus. Nagyon el vagyok keseredve. Napi szinten kedvtelen, fáradt, ránézek és látom, hogy megint ezen kattog. Én vagyok számára az egyetlen "nyugtató", mindenki más azt mondja neki, hogy beképzeli, és ettől sokszor rettenetesen feszültté válik. Nem merem egyedül hagyni sem.
2016. máj. 19. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Amég nincs kivizsgálás, apsziholgus nem fogja kezelni. Nálam ugy volt, hogy elküldött, mert nem, vizsgáltattam ki magam, miután tulvoltam a vizsgálatokon, utána kezdte el apsihoterápiát
2016. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!