Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jobb oldali alhasi és jobb...

Jobb oldali alhasi és jobb derék szúró fájdalmát mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Előző menstruációm óta volt alhasi menstruációs jellegű fájdalmam. A héten jobb olddalon az alhasam elkezdett szúrni, elmentem nőgyógyászhoz, ő nem talált semmit, csak enyhe hüvelygomba van, azt már kezelem. Az alhasi görcsös fájdalom elmúlt, a jobb szúrás maradt, de 1-2 napja szúrást érzek még a jobb oldalon (oldalról nézve) bordák alatt és jobbra hátul a gerinc mellett. 2 hónapja az urológián a vesém volt ultrahangozva, nem volt probléma. Háziorvos pénteken, mielőtt nőgyógyászhoz küldött, a vizeletemet kis papírcsíkkal megnézte, de nagy eltérés nem volt. Menstruációm csütörtökön lenne elvileg, de ez más fájdalom. Nem elviselhetetlen, nem érzem minden pillanatban, de kellemetlen. Mi lehet ez?

2016. máj. 22. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahol írtad,bordák alatt jobb oldalt az epehólyag van a májjal,és a vastagbél egyik szakasza. Sugárzik? Étkezéssel összefügg?
2016. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sugárzik, hanem az említett pontokon szúr, néha elől is. Nem figyeltem meg, összefügg-e az étkezéssel, bár 1-2 napja valóban étrendet váltottam, kevesebbet, egészségesebbet eszem. De az alhasi szúrás(mintha a petefészkemnél szúrna) az már kb. kedd óta szúr, meg valahogy mintha összefüggne a derékfájdalommal.
2016. máj. 22. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Jobb oldalt van a kismedencédben,lent a féregnyúlvány(köznyelvben vakbél),a petefészek,petevezeték is. Mindenképp keresd fel a háziorvosod,mondd el,hogy továbbra is van panaszod. Említetted,hogy laborban voltál. Vérsejtsüllyedésed emelkedett,vagy normális?
2016. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vettek vért.
2016. máj. 22. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát,utána kéne nézni,van-e valahol gyulladásod,szerintem.
2016. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, picit jobb derekamnál a börömet nyomogatva a mirigyek nagyobbak, mint bal oldalon, de egyáltalán nem fáj. Köszönöm a választ.
2016. máj. 22. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmesélem az én történetem. De ne vedd magadra. Egy ideje én is éreztem ilyen szúró fájdalmat, csak a bal oldali petefészeknél, és bal oldalon a deréktájnál.Igazán nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, hol előjött, hol elmúlt. Gondoltam jön a változókor, a derekam pedig a nehéz munkától fáj.Ez elment pár hónapig, majd egyszer már sokkal jobban fájt a derekam és a hasam bal oldala, sőt be is lázasodtam. A háziorvos beutalt a sürgősségire, ott azt mondták húgyuti fertőzés. Adtak gyógyszert, menjek haza, szedjem. De egy hét múlva is fájt és folyamatosanlázas voltam. A háziorvos újra beutalt a sürgősségire, azt mondta, ez sokkal súlyosabb egy húgyuti gyulladásnál. A sürgősségin nagy nehezen csináltak hasi uh-t, ott azt mondták itt egy 8 cm-es nagy gyulladás van. Majd elmentem a nőgyógyászhoz, ott az uh-n azt mondták van egy nagy miómám, most nem muszály műteni szedhetek gyógyszert is rá.Ezt választottam. Ez egy pénteki nap volt, és mivel a gyerekeim egy bp.-i kórházban dolgoznak, megmutatták orvosoknak az eredményeim. Elképedek rajta olyan magas gyulladásos értékeim voltak. Szombaton be is vittek oda, kiderült, hogy a mióma nem mióma volt, hanem egy nagy 8 cm-es tályog a bal petefészekben. Azonnal infúzióban nyomták az antibiotikumot, de vasárnap már műtöttek is, közel volt a szeptikus állapothoz. Két nap múlva a nagy gyulladás miatt ami ráterjedt a vastagbelekre, perforálódott az is . Újabb nagy műtét a sebészeten. Ideiglenes sztómát kaptam. Most itt járok, remélem hamarosan visszahelyezik. Addig még vizsgálatok, egyebek. Ezt azért írtam le, mert vannak orvosok akik nem foglalkoznak a beteggel, nem nézik át a leleteket, nem küldik tovább az embert. Én ebbe majdnem belehaltam. Mi lett volna, ha szedem miómára a gyógyszert amit felírtak. Azért írtam, hogy igenis foglakozzanak veled, csináltass labort, akár több orvoshoz is menj el. Mielőbbi jobbulást!
2016. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én férfi vagyok, de ugyanez a jobba alhasi rövid szurkálás és hátulról is. Colonscopián tavaly ősszel voltam, UH-n újévkor, nem találtak semmit, volt vérvétel és vizelettenyésztés is. Akkor, még hátulról nem szurkált. Egy ideig rendbe jöttem, aztán most újra előjött. Hátul bőrelváltozások is kijöttek. Az emésztésemmel régen van valami. Lázam nincs.


Az a baj, hogy a gasztroenterológusomhoz nem "merek" visszamenni, nem tesz semmit, hanyag, kapkodó. Nem akarok vele összeveszni. Most megyek bőrgyógyászatra.

2017. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!