Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő mennyi idő alatt...

Vesekő mennyi idő alatt képződik? Ez lehet a tünete?

Figyelt kérdés
Még nem volt nekem azelőtt, de két hónapja más miatt voltam urológián, ott nem volt semmi probléma ultrahangon és vizelettenyészéssel sem. Viszont most a jobb oldalon hátul érzek kis szúrást illetve erős szúrást elöl alul és néha az oldalamban, és gombócérzés, feszülés van a jobb oldalamban, kb. bordák alatt. Azóta kialakulhatott kő vagy esetleg homok? Vagy más oka lenne? Kicsit sugárzik a combomba és a hajlatba.

2016. máj. 23. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kialakulhatott, de nem valószinű. inkább a gerinced megerőltetéséből vagy valami meghuzódásból származhatnak a tünetek. dehát mégiscsak egy doki dolga lenne megnézni, ha nem mulik el pár nap alatt. szerintem elmulik.
2016. máj. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is gerinc porckorong problémára ill. kilépő idegek enyhe gyulladásos érintettségére gondolnék (esetleg valami enyhe vírusfertőzés következményeként). Kifelé és lefelé sugárzó fájás gyakori. A vesekő önmagában fájni nemigen szokott, csak akkor, ha kimozdul a helyéről, különösen, ha homok formájában megindul a húgyvezetékben lefelé. Ezt azonban nagyobb fájdalom szokta kísérni, erős vizelési inger és vér is meg szokott jelenni a vizeletben (esetleg csak enyhe formában). A vesekő kialakulása hosszú, esetenként évekig, évtizedekig tartó folyamat.
2016. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. máj. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!