Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alulműködik a pajzsmirigyem,...

Military_wife kérdése:

Alulműködik a pajzsmirigyem, de szedek rá gyógyszert. Lehet, hogy emiatt nem tudok fogyni? (L/19,54 kg,165 cm)

Figyelt kérdés
A hormonszintem elvileg most tökéletesen van tartva. 1 hónapja kezdtem el konditerembe járni. Cardiozok is, erősítek is. Segítségem is van benne, és szoktam érezni magamon az edzés hatását (heti 4-5x). Tegnap viszont mérlegre álltam, és egy dekával sem lettem könnyebb. A TSH-m lehet erre magyarázat?

2016. máj. 26. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én csak azt nem értem, hogy 165 cm-vel és 54 kg-val, hogy a p*csába vagy kövér???


Másrészt simán lehet az is, hogy az edzés miatt fejlődik az izmod és azért nincs súlyvesztés(az izom nehezebb mint a zsír).

Nekem mondjuk nincsenek ilyen bajaim, de amikor rendszeresen edzettem, akkor én is "híztam" 52-3 kg-ra(alapból 48 vagyok).

2016. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Nekem dettó alulműködik, mondjuk én nem fogyás miatt edzek meg futok, de így is sokszor lemegy 1-2 kiló csak úgy. A másik, az izom nehezebb a zsírnál, tehát lehet, hogy súlyban nem látszik, e formálódni biztosan formálódik a tested.

Egyébként megkérdezhetem, hogy 165cm és 54kg mellett miért akarsz fogyni? Mert ez így elég arányosnak tűnik. :D 24N

2016. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet a tsh miatt, mivel jelenleg nem működik alul a pajzsmirigyed. 165 cm-vel és 54 kilóval viszont nem ajánlatos fogyni, mert lassan át fogsz menni az egészségtelen kategóriába, inkább erősítened kellene, hogy szép izmos legyél.
2016. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ebből hova akarsz fogyni?

amúgy ha a hormonszinted most normális, akkor nyilván nem a tsh a magyarázat.

2016. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: az izom nehezebb, mint a zsír, így hiába vagy vékonyabb, ahogy izmosodsz, egyre nehezebb leszel. Centikben mérd a fogyást, ne kilókban.
2016. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindössze 4-5 kg-ot szerettem volna csak leadni :)

Nem mondom magam kövérnek egyáltalán. Csak vannak olyan területek (comb, has), amire kicsit ráfért volna az erősítés, formálás:)

Érzem, hogy erősebbek, és látszik a teljesítményemen is.. Viszont centikben sem nagyon mérhető a változás. A szemtelenül őszinte barátom igazolja :')

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2016. máj. 27. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!