Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti ha csak lázasak vagytok...

Ti ha csak lázasak vagytok elmentek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tehát ha semmi más bajotok nincs, csak láz és az abból adódó gyengeség, izomfájdalom és elesettség.

Vagy pedig csak bevesztek lázcsillapítót (vagy azt sem) és megvárjátok, hogy néhány nap alatt elmúljon?



2016. jún. 2. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Ok nélkül az ember nem lesz lázas.
2016. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha kell táppénzes papír, mert ezt az orvost még nem láttam az asztaltól felkelni. Szövettan nélkül a diagnózis csak tipp, marad az otthoni kúra és a recept nélküli gyógyszerek.
2016. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne csillapítsd a lázat belsőleg, ha kialakul, annak oka van, és hagyni kell működni. Csak a keletkező hőt vezesd el ecetes borogatással. Ha nem segít, akkor csináld az ellenkezőjét: lábra meleg lúgosat (szódabikarbónás forró lábvíz).
2016. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is a háziorvossal van a bajom. Ha elmegyek hozzá, akkor felír egy lázcsillapítót és kész. Az elmúlt tíz év alatt, amióta ő a doki kétszer voltam nála. Egyszer jól megijesztett, hogy fel kell szúrni az arcomat (persze nem kellett, mert elmúlt az antibiotikum segítségével az arcüreggyulladás), egyszer pedig hasfájással. Utóbbira azt mondta, hogy diétázzak, pedig az kifejezetten sovány vagyok. Elmentem egy másik orvoshoz, kiderült hogy refluxom van. Táppénzes papír meg nem kell, mert amúgy is még néhány napig szabin vagyok.
2016. jún. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!