Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire komoly a 14,8-as TSH...

Mennyire komoly a 14,8-as TSH szint? Ha kezelik, akkor visszaáll minden a normál állapotba? Ha igen, akkor mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, mert rengeteget alszom - 12-15 óra naponta. Kértem vérvizsgálatot, anaemiára tippeltünk, viszont anyunak és nővéremnek is van pajzsmirigy alulműködése és megnézettük, hogy esetleg annak a jele lehet-e a fáradtság. De kizártnak tartotta az orvos, ugyanis elég vékony vagyok - 160 cm 47-8 kg. Végül ez lett az eredmény. Nekem is az van, és elvileg Hashimoto thyreoiditis. Mennyire durva ez a TSH szint? Már egy éve kb. tuti van ez, csak már egyéb tünetek is jelentkeztek, csak nem tudtam, hogy ezeknek jelentősége lehet. Koncentrációzavar, nem tudok tanulni, állandóan alszok, ha pedig nem, csak szenvedek hogy ébren maradjak. Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 6. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég magas érték, 10 felett magas. A tüneteid is jellemzőek. Adnak rá gyógyszert, biztos Te is kaptál.
2016. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
En 6os ertekre is kaptsm gyogyszert, azota nem szedek helyreallt.
2016. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

10felett már kialakult autoimmun pajzsmirigy alulműködésről beszélünk, sok a 14, de a legjobban kezelhető betegség. 10alatt még szubklinikus azaz kezdődő, kialakulóban lévő, sokszor tünetszegény. Nekem 9,6 volt, 4hónap alatt levitte a doki gyógyszerrel. Amúgy évente kellett volna nézni főleg ha a családban két nőnek is van, öröklődik sajnos nőknél.


Kell egy pajzsmirigy uh és még egy labor hogy Anti TPO és FT3, FT4-et nézzenek és igazolják. Annyira készülj hogy állami viszonylatban idén már nem biztos hogy eljutsz tb-s endokrinológushoz. Nekem tavaly ilyenkor derült ki és kb most márciusra lett volna időpont a kórházban... Így is őszre kaptam időpontot UH-ra. Magán endokrinológushoz járok mert az államiba nem csak a bejutás nehéz, hanem a kontrollokra is van néha fél év várakozás a kötelező kivárási időn kívül. 4 hónap alatt 2,4 lett a tsh-m, kipihent lettem, elmúltak a tünetek. Ha szeretnél pár éven belül babát akkor főleg el kell kezdeni a dolgot mert amúgy vetélést, mégis megfogant babánál ha nincs szinten tartva a dolog akkor idegkárosodást okoz. Idő mire beállítják, főleg ha autoimmun és utána is még sokáig gyakrabban kell nézni hogy biztos jó-e. Amúgy maga a gyógyszer ugyanaz amit a pajzsmirigyünk nem termel meg már, semmi idegen dolog, ráadásul filléres (100szem 156Ft...). Reggel éhgyomorra kell bevenni vízzel, fél órát várni, utána ehetsz és ennyi.


A soványság semmit nem jelent, én 45kg-mal lettem alulműködő. Inzulinrezisztens barátnőm is 48kg és 160cm...

Kapsz rá hormonpótlást, Dvitamint és szelént kell szedni mellé, tilos a jód és leviszik a tsh-t 1-2közé. Pár hónapba beletelik mire beállítják.

2016. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kérdés feltevésekor még nem kaptam gyógyszert, mert háziorvos kért vérvételt, akkor kaptam meg annak az eredményét, és tettem fel ezt a kérdést.


Közben eljutottam endocrinológiára, szerencsére nem volt hosszú a várólista - állami. A TSH mellé UH kellett, és csak a T4-et nézték meg.. én is úgy tudtam, hogy kellenek azok is amiket felsoroltál. Komolyabb helyen biztos meg is néznék. Majd nyár vége felé tudok magán orvoshoz menni. A T4-em egyébként még normális, csak 50 ug-ot kell szednem naponta.

Tehát akkor pár hónap, mire helyreáll. Reméltem, hogy hamarabb lesz hatása, mert így vizsgaidőszakban elég kellemetlen, hogy semmi nem ragad meg. Egyébként 7 napja szedem a gyógyszert.

A D-vitamin és a szelén miért kell mellé? Ezt senki nem mondta még.

Köszönöm szépen a válaszokat, és a tájékoztatást is! :)

2016. jún. 16. 22:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Bizony kellenek, hogy tudd autoimmun vagy-e és a t3 is számít. A magándoki majd néz, államiban sokszor nem kèrik vagy lehúzzák.

A pajzsmirigy betegek 99%-a D-vitamin hiányos, nálunk alapból nő a csontritkulás esélye így csökkenthető, a szelén a gyulladás csökkentésére jó.

2016. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)

Akkor majd azt is beszerzek.

2016. jún. 18. 14:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg utánaolvastál már, de he esetleg nem, akkor arra figyelj, hogy ne egyél jódot. A többi pajzsmirigy alulműködéssel ellentétben a hashimotonak árt a jód. Asztali sóból árulnak jódozatlant. Az egyéb élelmiszerekben, készételekben viszont nagy általánosságban jódozott sót használnak sajnos.

Felmerült még olyan is, hogy hashimotosoknál segíthet a gluténmentes diéta a tünetek enyhítésében.

Gyógyulni sajnos nem fog, de mérsékelni, lassítani lehet a folyamatot.


Az aluszékonysággal, koncentráció és felfogóképesség zavarával kapcsolatban engem nyugtatott a dokim, hogy ha sikerül beállítani a gyógyszeradagomat, akkor elmúlnak. /Alig várom... Nálam 4.6-os a TSH, de már erre is húzza a száját az orvosom, szerinte 2 körül lenne jó, úgyhogy a 10+ nem az igazi.../

Szóval neked is javulhatnak a tüneteid, ha szeded a gyógyszert, és beáll a normál értékre a hormonszinted.

2016. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, de eddig is szerencsére jódozatlant használtam. Köszi!

Aug. 30-án voltam ismét labor vizsgálaton. Mást nem is néztek, csak a TSH-t, ami 3 havi Letrox 50 után 4,4 lett, és az orvos szerint ez szuper, 1 év múlva kontroll.

Nem mondom, hogy én annyira szuperül lennék, enyhültek a tüneteim, de még most sem az igazi. Én is azt olvastam, hogy 4 körül is még sokaknál jelentkeznek a tünetek, és lejjebb kéne vinni a felső határt (ami 4,8 a laborpapíromon).

Magándokihoz anyagi okokból kifolyólag nem sikerült eljutnom. Nagyobb esély lenne rá, hogy ott lejjebb vinnék?

Ti mit gondoltok, mi tévő legyek? Köszi

2016. szept. 28. 22:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A 4,4 még azért sok, nőknél főleg. Nekem is 2 körülire vitte a magándoki és el is múltak a tünetek, nem csak a papírt kezelte! Te vagy a legfontosabb, ha van tünet akkor korrigálni kell még.
2016. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Bocsi, hogy ezt irom, de az altalad is felsorolt tunetek nem feltetlenul fognak elmulni alacsonyabb tsh szint eseten sem. En 12 eve szedegetem a tyroxint hashimoto-ra, a tsh-m jelenleg 0,7 napi 75 mikrogramm mellett, es sajnos igy is zombizok. A faradtsagot es tarsait az autoimmun folyamatoknak koszonheted, aminek a hevesseget az anti-tpo (pajzsmirigy-ölő antitestek) hataroznak meg. Ezeket az immunrendszered allitja elo, es ha sok van belole, azt jelzi, hogy nagyon nagy energiat fektet ebbe a folyamatba az immunrendszered, es ezt az energiat valahonnan mashonnan kell atcsoportositania. Magyarul nem marad energiad a normalis eletvitelhez. Vegleges megoldast csak a pajzsmirigy teljes eltavolitasa jelenthet, kockazatos mutettel, es az esetleges tunetmentesseg is csak kb 15 ev mulva allhat be. Egyebkent en is 178 cm vagyok es 56 kg. Remelem tudtam par hasznos info-val szolgalni.

24/F

2016. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!