Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hónapok óta fáj a vesém. Hol...

Hónapok óta fáj a vesém. Hol jobban, hol kevésbé. Szokott vesekő is ürülni majdnem havonta. Most tompábban fáj. Vesehomok okozhatja a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Voltam vizelet vizsgálaton nemrég és nem találtak semmilyen eltérést.
2016. jún. 11. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Okozhatja. Ultrahangra nem küldtek el? Az kimutatja a veseköveket.
2016. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igyál sok facsart citromlevet , citromos sört , enyhe szénsavas vizet , sok cserkó , paradicsom , fanyar alma , kígyóuborka lebontja a követ kihajtja homokot . Kerüld a sót , tejet , vajat , sok húst , vitamin tablettát és a gyógyszert . Ezek köveket okoznak .
2016. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még tavaly decemberben csináltak ultrahangot, találtak mindkét vesémben 4-5 mm nagyságú követ. Azóta vannak fájdalmaim, de mindig csak kis homok vagy 1-2 mm nagyságú kövecske jön ki. (átlátszó dobozba pisilek :). Márciusban volt a nagy laborom, amin akkor semmilyen elváltozás nem volt megfigyelhető. Csak elég rossz, hogy sűrűn fáj a vesém. Ezért gondoltam, hogy esetleg homok lehet. Többször volt már kövem, de az nem ilyen tompa fájású volt, mint amit már érzek hetek óta, hanem élesen belenyilaló.
2016. jún. 11. 23:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Sima sört iszok elég sokszor. Azt mondod, hogy a citromos jobb rá? Mondjuk az ízét én annyira nem szeretem, de, ha használ akkor kipróbálom holnap.
2016. jún. 11. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
A 4-5 mm-es köveket összezuzták?
2016. jún. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Chancapiedra + Uňa de Gato, esetleg gyömbér + kurkuma teának.
2016. jún. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 4-5 mm-es kövek nem számítanak nagynak, úgyhogy azt mondják, hogy igyál otthon sok folyadékot, ugrálj, stb és kijön. Nekem volt régebben 7 mm-es kövem azt se zúzták, hanem kijött egybe. Szerintem 9 mm- 1 cm fölöttieket zúznak csak.
2016. jún. 12. 13:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tea tippet, utána nézek. Kőtörőfű kapszulát (Chanca piedra) szedtem és jelenleg is van még valamennyi, nekem nem ért semmit. De olvastam már olyat akiknek használt.
2016. jún. 12. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!