Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladás és...

Tüszős mandulagyulladás és tüdőgyulladás egyben. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (16/l)

Egy éve nyáron volt először, hogy tüszős mandulagyuladásom lett. Kb. két gyönyörű hetet szenvedtem végig az ágyban magas lázzal, mire az antibiotikumtól és egyéb vackoktól meggyógyultam. Aztán szeptemberben kezdődött a suli. Na most így a tanév alatt szerintem az őszi-téli-nagyon kora tavaszi hónapok alatt 4x jött még ez elő, láz nélkül! Hőmelkedést is alig tapasztaltam, de a gennyes gócok ott voltak a torkomban. Szokásos kis antibiotikum kúrám kezdetét vette. De semmi bajom nem volt egyébként csak fájt és kicsit köhögtem. Most másfél hete megint előjött, lázzal együtt. Már első nap rohantam vele orvoshoz. Augmentint írt fel, Tantum Verde Fortet és Rubophent vagy Cataflamot szedtem a fájdalom és láz csillapításra. El is múlt 3-4 nap alatt az egész, jól meg is lepődtem, de mindenesetre örültem.... Igen csak most péntek reggel 35,7-re keltem fel elmentünk az nap orvoshoz megint ugyanazokat a gyógyszereket kaptam + Advilt szedtem mellé. Estere 39,5 fokos lázam lett, ami egy hűtő fürdő, borogatás és gyógyszerek után sem szándékozott lemenni. Már ájulás határon voltam. Aztán krumplis zoknit próbáltam ki, nem biztos, hogy pont ettől de a lényeg hogy lement a lázam 37,3-5-re és ott maradt. Hajnali 4-kor megint 39 fok lett 2 óra elteltével lejebb ment, tudtam aludni pár órát. Tegnap teljesen jól voltam már, mikor felkeltem, az nap max. pici hőemelkedésem volt. Az este alatt (kb. hajnali 3) viszont elég szépen leizzadtam és átcseréltem a pólómat, meg a párnákat. Ma reggelre meg úgy keltem, hogy beszakad a hátam nem bírok tőle se feküdni, se állni vagy ülni mindenhogy fáj. És fáj a tüdőm is, meg ha levegőt veszek.


Mellékes: Nem köhögök, a lázam egyenlőre megszűnt (valószínűleg az antibiotikum hatására, a Rubophen alig akarta levinni). És csak a bal mandulám gyullad be mindig, a jobb soha. Anyáék bevinni nem akartak a magas lázammal, de ha több lett volna akkor sem, mert egyszerűen azt mondták, hogy nem és kész...(Mondjuk nem értem, szerintem ez nem játék de mindegy..) Kivetetni a mandulámat nem engedik, pedig már 2 ügyeletes orvos és SZTK-s fül orr gégészeten lévő főorvos is azt mondta, hogy ha ennyire gyakran van és egy erős amtibiotikum kúra után, másfél hét után megint jelentkezett, ki kell vetetni és kell egy vérvétel majd, mert lehet komolyabb ez az egész.


Még így végezetül: Ennyire durva még sosem volt a t. mandulagyulladásom és lehetséges, hogy tüdőgyulladást kaptam mellé? Mit csináljak? És miért CSAK nyáron lázasodom be a mandulagyulladásnál?

Köszönöm nektek előre is!



2016. júl. 17. 09:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!