Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tüdőt tényleg le lehet...

Laura012 kérdése:

A tüdőt tényleg le lehet forrázni?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor ennek mik a tünetei? Akkor is érzem amikor megtörténik vagy csak utána érzek valamit? Lehet gyógyítani vagy tényleg halálos? Tegnap fizikai munkát végeztem és sok port is szívtam (szénából és zabból) es ma nagy levegővételkor és ásításkor fáj a tüdőm. Nagyon félek hogy leforráztam a tüdőm.

2016. aug. 2. 06:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy amikor haza mentem 10-15 perc múlva ittam hideg vizet de a hátam már nem volt megizzadva.
2016. aug. 2. 06:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez népi kifejezés, ami sok mindent takar. Jelen esetben a növényi por belégzése többféle gondot okozhat: lassan kifejlődő allergiás reakciót hozhat létre a belégzett fehérjékkel szemben, a szilárd részecskék azonnali szövetkárosodást okoznak a tüdő szöveteiben (szilikózis) ill. a belégzett mikroorganizmusok (gombák, baktériumok) elszaporodva tüdőgyulladáshoz vezetnek. Porral járó munkák esetében mindig megfelelő porálarcot kell viselni.
2016. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a portól is fájhat a tüdőm?
2016. aug. 2. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Porral nem lehet leforrázni. De ha mondjuk egy tűzesetnél jó sok forró levegőt lélegzel be, azzal meg lehet égetni.
2016. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt én most arra gondoltam hogyha felvan hevülve a test akkor nem szabad rögtön hideg vizet inni mert leforrázza a tüdőt
2016. aug. 2. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, a hideg víz nem forráz, csak a forró.

Tüdőgyulladást viszont lehet kapni kedvezőtlen körülmények között, ha felhevülve hideg vizet iszol.

2016. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. aug. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!