Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hepatitis b-t csak nőtöl...

Pittba kérdése:

A hepatitis b-t csak nőtöl lehet elkapni szexuáliss kapcsolat közben? Vagy férfitol is?

Figyelt kérdés
20 éves férfi vagyok, és nem tudom hogy tölem el lehet-e kapni szexuális kapcsolatkor a hepatitis b-t. tudtommal csak vér útján fertöz ugyhogy arra gondoltam hogy nem, de gondoltam megkérdezlek titeket is biztosami biztos.

2016. aug. 9. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Bárki átadhatja, férfi és nő egyaránt.
2016. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Vér és nemi érintkezés. Az teljesen mindegy milyen nemű vagy.

Viszont remélhetőleg van Engerix oltásod, így védett vagy a Hepatitis B ellen. Ami ellen viszont nem létezik védőoltás, az a Hepatitis C.

Honnan veszed különben, hogy Hepatitises vagy?

2016. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
emlékszem hogy általános iskolába kaptam mindenféle oltást ,de pont ma állapitották meg hogy hepatitis b-s vagyok
2016. aug. 9. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
De biztos ez? Ki állapította meg? Orvos?
2016. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
orvos igen
2016. aug. 9. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:

De így mondta, hogy Hepatitis B?

Bocsi már, hogy így faggatlak, de olyan hihetetlennek tűnik, olyan fiatal vagy. Hol kaptál te ilyet? Főleg hogy elvileg működnie kéne a védőoltásodnak.

Nem csak félreértetted és más hepatitised van, vagy esetleg nem fertőző májgyulladásod?

2016. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon is könnyen lehet valaki hepatitis B-s. Ha a mamája hepatitis B hordozó volt, akkor tőle elkaphatta. Akkor már hiába oltották be, az oltás csak megelőzésre jó, a meglevő fertőzésre nem hat. Aki újszülött korában kapja meg a betegséget, nagyon sokszor tünetmentes (de fertőzni tud). De azt nem vizsgálják az oltás beadása előtt, hogy valaki fertőzött-e vagy sem.
2016. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, csak ez annyira ritka és annyira sajnálom a kérdezőt.

Remélem csak félreértés az egész. Sokan gondolták már egyes betegségekről, hogy az igazából más. Bízom benne, hogy itt is csak erről van szó.

2016. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát ez van sajnos,ezt dobta a gép.
2016. aug. 9. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!