Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Immunis vagyok a himlőre?

Immunis vagyok a himlőre?

Figyelt kérdés

/hólyagos himlő/ A napköziben, az oviban,az iskolában is volt ilyen "járvány" és egyszer sem kaptam el.

Most a kistesóm volt himlős, 2 hétig direkt próbáltam elkapni és nen sikerült aztán a màsik kis fiútestvérem és a húgom is egyszerre és nem kaptam el.


Hogy lehet ez? Szerettem volna most elkapni, hogy nehogy nagykoromban legyen.


Én alapból hamar leszek beteg és alapból gyenge a szervezetem, ezért nem értem, hogy miért nem.


16/L



2016. aug. 31. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én 22 vagyok és én sem kaptam még el. Apám 53 és még ő sem.
2016. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen nem vagyok még túl rajta. A háziorvosomhoz állítottam, hogy úgy tudom, terhesen elkapva a magzatra káros, megnézetném, védett vagyok-e, ha nem, oltást kérnék.

Erre ő kiakadt és az asszisztenssel együtt a fejüket fogták, hogy miért nem akarnak az emberek bárányhimlősek lenni?!

Minek az oltás?!

Elkaphatom gyerekek között addig, kutya bajom se lesz, ha terhességig nem kapom el, nem pobt akkor fogom.

Hát kösz!

2016. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, a legszebb az az, hogy elvileg családtag, akivel egy háztartásban éltem, volt övsömörös is!

Bár úgy olvastam, csak érintkezés útján fertőz. De csak érintkeztem ha más nem, a ruháival.

Ki tudja :D

2016. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én voltam bárányhimlős gyerekkorban, ezért most felnőttkorban ővsömörös lettem. Ez az alfaja a bárányhimlőnek.

2 hét a lappangása és nem feltétel, hogy elkapod, nem is azt jelenti immunis vagy rá.

Nem baj ha egész életedben nem kapod el. Terhesen veszélyes csak ezért ha valaki nem volt és terhes lesz akkor neki erre különösen oda kell figyelnie és közösségbe ne menjen ha ősszel vagy tavasszal lesz terhes, főleg óvodába - iskolába. Nyáron nem jellemző.

Oltást semmiképp sem kérnék és nem engednék. Akik gyerekek kapnak oltást ők is átesnek rajta csak nem 50 pöttyel, hanem 15 el! Felesleges!

Még lappanghat benned.....de ha nem akkor ne kergesd a betegséget... egy óvőnő... :)

2016. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!