Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megkarmolt a fiatal kismacskán...

Megkarmolt a fiatal kismacskánk, lehet belőle baj? (tetanusz)

Figyelt kérdés
Van egy kismacskánk, látszatra egészséges, fél éves lehet, de nagyon minimálisan megkarmolt, lehet abból baj, ha ilyenkor nem megyünk el tetanusz oltásért?

2016. szept. 11. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
nem. ha esetleg begyullad a karmolás, akkor menj el dokihoz. De egy szimpla kis karmolást az emberi szervezet pár nap alatt eltüntet a bőrről... ja, és lesz még több is a drága játszadozó kismacsektól...
2016. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 picoka92 válasza:
En erzekeny vagyok az ilyenre, de akarhanyszor karmolt, sot harapott is mar meg macska es semmi gond nem lett. Elenben 3x szalka ment az ujjamba, egyszer pedig egy megbotlasbol szarmazo apro tenyerhorzsolasbol lett, hogy ment a piros csík, azaz ha nem kaptam volna idoben tetanuszt meghaltamvolna vermergezesben...
2016. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka,de lehet akár macskakaparástól is tetanusz fertőzést kapni. Ezért minden hámsérüléssel járó karmolásnál,harapásnál adnak tetanusz injekciót. A piros csíknak semmi köze a tetanusz fertőzéshez,ez csak tévhit. Piros csíkot okozhat bármilyen baktérium bekerülése a sebbe.
2016. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 picoka92 válasza:
Lehet. De megis tetanusz oltast kaptam ra. Es utana perceken belul halvanyodott es eltunt a csik.
2016. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A piros csíkot az okozza,hogy a baktérium már nem csak a sérülés helyét fertőzte meg,hanem a vér és nyirokáram útján elkezdett terjedni a szervezetben és szepszist okoz. A kórokozó elpusztításához nem elég néhány perc, antibiotikum kúra szükséges. Ráadásul a tetanuszra nincs gyógyszer! Ha valaki "megkapja" meghal! Ezért is fontos az időbeni védőoltás(72 órán belül).Ha neked néhány perc alatt megszűnt a piros csík,akkor valószínűleg nem jól láttad,hogy van,mert a szepszisnek nem a tetanusz a gyógyszere.
2016. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 picoka92 válasza:
Hat igazabol kisgyerek voltam es nem csak en lattam olyankor hanem a szuleim is. Azert indultunk olyankor mindig be a korhazba, mert lattuk hogy mar megy a csik. Es a fenekembe kaptam a tetanusz injekciot. Amugy tanultam mikrobilogiat es szepszis antiszepszist. Elenken el bennem amikor a tanarno (aki egyebkent Antsz-es) magyarazza hogy a tetanusz sporas bakterium es ott var a tetanusz var az ut poraban hogy friss sebbel talalkozzon.... :D
2016. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!