Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1-es típusú cukorbeteg járhat...

1-es típusú cukorbeteg járhat Zumbára?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok cukorbeteg és most kezdtem újra sportolni. Eddig inkább jógára, alakformálóra jártam, ahol nem "ugráltunk" annyira sokat, de most kipróbálnám a zumbát. Nagyon veszélyes lenne? Lesne tőlem a cukrom? Mit javasoltok, egyek előtte inkább, igaz? Mennyi szénhidrátot? Köszi a segítséget!

2016. szept. 17. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen járhatsz zumbázni. Mozgás előtt adj kevesebb inzulint,egyél több szénhidrátot. Legyen nálad cukros üdítő is,szőlőcukor,valamilyen édesség,ha mégis leesne. Ki fogod tapasztalni,mennyi mozgáshoz mennyit kell enned,mennyivel kevesebb inzulint kell adnod. Ne aggódj,élvezd a mozgást,de legyél felkészült,és az sem lenne baj,ha elmondanád a zumba oktatódnak,vagy valakinek a társaságból,hogy cukorbeteg vagy. Nem lesz semmi baj!
2016. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez megint olyan hü**lye kérdés. Miért ne járhatnál? Én is cukorbeteg vagyok,én Norbi tornát csinálom. Nem tudom hogy mikor van rá időd, én délután szoktam tornázni. Amúgyis kell uzsonnázni, akkor kicsivel többet eszek, vàrok 15-20 percet hogy lejjebb menjen az étel, és utána mehet a torna. Utána is be lehet kapni egy-két falat. Vacsiig meg úgyis lenyugszik a gyomrod. Kevesebb inzulint ne adj be, inkább többet egyél. Nem tudom hány szénhidràtra vagy beállitva, én 180-ra. Ha uzsira 20-at eszel, olyankor egyél 25-30-at.
2016. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!