Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ganglion műtét után nem baj,...

Gyümölcskosár kérdése:

Ganglion műtét után nem baj, hogy duzzadt a seb?

Figyelt kérdés
1 hete volt a bal csuklómon felül ganglion műtét, és inhosszabitás teniszkönyök miatt. A varratok még bent vannak, kedden veszik ki. Derékszögű gipsz van a karomon. 2 napja volt kötéscsere. Az a kérdésem, hogy a ganglion vágása duzzadt, szerintetek ez baj? És fáj az egész karom a gipsz alatt. Az orvosom látta a duzzanatot de nem mondott rá semmit. Azt mondta, hogy szépek a sebek. Normális ez, hogy duzzadt a vágásnál és hogy ennyire fáj a karom? Sín gipszem van, borzasztó kényelmetlen. Nem szoros lazára van kötve a sín. Csak aggaszt ez a duzzanat. Valakinek van ebben tapasztalata?
2016. szept. 24. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A műtéti terület természetes,hogy duzzadt.Bizonyos fájdalom is az. Ha ez a fájdalom ahogy múlnak a napok nem csökken,hanem fokozódik,akkor vissza kell menni. Mivel gipszsín van rajtad, ott ahol nem ér a gipsz jegeld a heget. Ez csökkenti a duzzanatot és a fájdalmat is.
2016. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az egész hegen van gipsz sín. Jegelni sem tudom. De érdekes, hogy csak a ganglion vágásánál duzzadt, a másik vágásnál nem. Kedden megint látja majd az orvos. Addig is tehetetlen vagyok. :( Amikor csak tudom felpocolom kispárnával pihenés közben.
2016. szept. 24. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
De ezek szerint látod a ganglion vágását, nem?
2016. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mert egyrészt be van kötve. És a gipsz sín is teljesen befedi.
2016. szept. 24. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem számít,ha be van kötve,éppen,hogy a jegelést nem puszta bőrre kell tenni. Viszont a gipsz valóban akadály :)
2016. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ez az hogy a gipsz az akadály. :) És még 2 hétig viselnem kell. És a kezfejem is fáj az ujjaim is. Gondolom ez is normális igaz ? Volt már pár műtétem de ganglion még nem.
2016. szept. 24. 23:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Műtét(bármilyen) után normális a fájdalom,de csak akkor,ha az idő előrehaladtával szépen csökken. Ha nem csökken, esetleg egyre jobban fáj az már nem normális.
2016. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem mondanám hogy egyre jobban fáj csak fáj. Főleg ha nem pihentetem eleget. Mert ugyebár azért itthon is csak kell, kellene csinálnom a dolgaim még ha egy kézzel is de a műtött kezem is használom közben valamennyire. Egy kézzel lehetetlen boldogulni.
2016. szept. 25. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!