Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas TSH magas fT3 és fT4!...

Magas TSH magas fT3 és fT4! Másnak is volt már ilyen fura eredménye?

Figyelt kérdés
Mr a második vérvétel is ezt a fura eredményt mutatja, csak a három hónappal későbbi azaz mostani friss eredmény még rosszabb,8-as tsh, emelkedett hormonszintek mellett. A doki szerint azért van mert bevettem a gyógyszert vérvétel előtt, de én már hat éve így járok vérvételre (autoimmun alulműködéssel) és sose volt ilyen eredmény, vagy a tsh volt magas és hormonok kevesek vagy fordítva. Persze a tsh-t kezelik és előírt egy emelést. Elfogok menni magán vérvételre és nem veszem be a gyógyszert, de félek az is ezt az eredményt hozza majd.

2016. okt. 11. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az orvosnak.A gyógyszerrel a gyógyszerrel a pajzsmirigy hormont pótolják,ezért ha vérvétel előtt veszed be ,akkor a vérben megemelkedik a szintje (T3,T4). Ez aztán fokozatosan csökken le. Igazság szerint akkor lehetne "valódi"értékeket kapni,ha előtt 2 napig nem szednéd.
2016. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, mindenképp úgy megyek legközelebb vérvételre, hogy nem veszem be a gyógyszert. Emelek is a gyógyszeren amennyit javasolt a doki, csak ugye azért ott van mindig az a kis kételkedés, legalábbis bennem, mivel többször pórul jártam, ez már pavlovi reflex, szerzett bizalmatlanság :-)
2016. okt. 11. 14:33
 3/3 anonim válasza:
Már elnézést, de ez szerintem így nem teljesen valós. Mármint az első hozzászólás, az orvos véleményével együttvéve. Én most voltam vérvételen, 12 éve szedem a bogyót minden nap, a vérvétel napján is. A gyulladás nem mindig stagnál, átcsaphat túlműködésbe is, valamint ritkábban előfordul az alulműködés és a túlműködés kombinációja is autoimmun formában (Hashimoto + Basedow/Graves). Nem tanácsolnám, hogy legközelebb ne vedd be a gyógyszert, hiszen pont ez a lényeg - milyenek az eredményeid a gyógyszer szedése mellett. Következő alkalommal nézess anti-TPO, valamint TRAK szintet is.
2016. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!