Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmenjek kórházi ügyeletre?!...

Elmenjek kórházi ügyeletre?! (részletek lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 napja vagyok beteg,torokfájásom van nem gyengén...

Elmentem a háziorvosomhoz hétfőn azt mondta,picit piros ennyi kedden mehettem suliba.Szerdán vissza mentem,mivel akkor már nagyon fájt a torkom,lázas voltam nyelni alig tudtam..Akkor már azt mondta mandulagyulladásom van,írt gyógyszert azt szedem..Csütörtökön észre vettem,hogy gennyes a torkom ma reggel be mentem a háziorvoshoz,azt mondta nagyon lepedékes írt másik gyógyszert.. nekem nagyon úgy tűnik hogy torok tályogom van mivel minden panaszom arra mutat hogy tályog.. szerintetek be menjek vele kórházi ügyeletre vagy se?

Ez nem az én torkom de így néz ki az enyém is!

[link]

Előre is köszönöm a váaszokat!



#torokfájás #mandulagyulladás #mandula körüli tályog
2016. okt. 14. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Minek írt másik gyógyszert?

Ez tüszős mandulagyulladásnak hangzik, az sz*r ügy mert nagyon tud fájni. Pihenj inkább, szedd a gyógyszert!

1-2 nap alatt meg nem hoz csodát, nekem legalább a levél fele kellett mire kezdett kevésbé fájni.

2016. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom minek írt másik gyógyszert. Semmi konkrétat nem mondott..Ezért gondolom azt hogy jobb lenne,ha egy másik orvos is látná...Magam sem tudom mitévő legyek. Csak attól félek,hogy tályog,s ha azzal most nem megyek orvoshoz komolyabb baj is lehet belőle..:/
2016. okt. 14. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne ügyeletre menj, szakorvosi rendelőbe, gégészetre.
2016. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű,hogy miért írt másikat. Más hatóanyagú gyógyszer hat egy egyszerű garat-,vahügy gége-,légcsőgyulladásra,mint a gennyes,tüszős mandulagyulladásra. Amíg a manduládon nem látta a tüszőket,addig inkább az előzőt részesítette előnybe,mihelyt viszont más lett a kép olyat adott, ami arra jobb.

Mik ezek a gyógyszerek amiket váltott?

2016. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek Cataflam utánna Cefzil és most irta a curam duot
2016. okt. 14. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
A Cataflam egy gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító,amit ilyen panaszoknál a tünetek enyhítésére írnak,ha vírusos eredetű a fertőzés. A Cefzil már egy antibiotikum,ami baktzeriális fertőzésre hat ugyan,de az Augmentin (penicillin) az a gyógszer,amit mandulagyulladásnál elsősorban írni kell. Valószínű,hogy az elején egy vírusos fertőzés maitt fájt a torokod,amire a torokfertőtlenítől mellett jó a Cataflam. Aztán felülfertőződött baktériummal,amitől már bakteriális gyulladás is társult a vírus mellé és ez később annyira "elhatalmasodott",hogy a manduláidban gennytasakok alakultak ki. Ezért történhetett a gyógyszerváltás.
2016. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ezt tüszős mandulagyulladasnak hívják,nem talyognak.. az nagyon nem így néz ki
2017. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!