Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy májcirrózisban lévő...

Gyümölcskosár kérdése:

Egy májcirrózisban lévő betegnél van e esély túlélésre?

Figyelt kérdés
Sógornőmről lenne szó, aki 56 éves. 3 hete kórházban van, teljesen leállt a mája, végstádiumban van. Katétere van, mert a veséi sem müködnek rendesen. Sárga a szemfehérje. És rengeteg víz van a testében amely csapolásra sem múlik. Sajnos az alkohol okozta ezt nála. CT vizsgálat minden megvolt. Az orvosa szerint talán 1- 2 hónapja van hátra de lehet ennyi sem. Azt is mondta végstádiumban van a mája, és egyáltalán nem működik. A széklete is véres néha. Nagyon gyenge mozogni nehezen tud, javarészt fekszik az ágyban. Csak annyit mozog, hogy naponta letusol. Nagyon ki van a férjem is ő az öccse, a lányaim és én is. Együtt lakunk vele. Az orvos tervezi hogy hazaadja valamikor, de ilyen állapotban nem tudja. Tehát húzza az időt. Az itthon ápolása is nehezen lenne megoldható mivel nem vagyunk állandóan itthon . Már ha hazakerül egyszer. Én is beszéltem az orvosával és mondta hogy nem fog meggyógyulni sajnos. Az a durva hogy ő nem tudja mi lesz, és reménykedik hogy hazajön és meggyógyul. Csak mi a család tudjuk az igazat. Én ápolónő vagyok, és nem hiszem el hogy nincs semmi esélye. Úgy tudom, hogy a még a végstádiumban lévő máj is képes valamennyire regenerálódni ha teljesen nem is. Mit gondoltok van esélye vagy nincs ? Valóban meg fog halni? Amúgy tényleg szörnyen néz ki szegény, az arca beesett, és iszonyú gyenge. Mintha 10 évet öregedett volna. Mi tehetetlenül nézzük a szenvedését. Nagyon sajnáljuk őt. tegnap kapott vért, talán attól kicsit jobban nézett ki, de az állapota változatlan. van még valami segítség számára?
2016. okt. 15. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, nem olvastam végig, de: a végstádium az végstádium. A máj képes regenerálódni, de a cirrhotikus máj legfeljebb stagnálni tud, amit leírsz, a fatális.
2016. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értelek de hogy érted azt hogy fatális? Egyébként sajnos rosszabbul van nehezen kap levegőt. Minden mozdulat nehezére esik csak a mosdóba jár ki nagy nehezen. Már kapott vért is de nem lett tőle jobban. Viszont infúziót már nem kap csak vízhajtót és májvédő gyógyszereket, ami szerintem már nem segít. Csak hát a remény hal meg utoljára. A veséi már jobban működnek. De az orvos szerint nincs változás.
2016. okt. 19. 18:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Most már ertem miért írtad hogy fatális. Nagyon szenved szegény de csendben tűri a fájdalmakat. Csak hát elég nehéz felkészülni a végzetre. Ugyanis az aposom a kezemben halt még itthon 16 éve rákban hunyt e. Az is megviselt lelkileg. És ugye az is nehéz hogy én is lelkileg szenvedek ettől de még a férjemet is támogatom lelkileg. Még szerencsére a lányaim még nincsenek kiborulva annyira.
2016. okt. 19. 22:58
 4/4 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy azóta mi történt a sógornőddel?
2018. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!