Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több mint 1 hónapja hasmenés....

Több mint 1 hónapja hasmenés. Ez normális?

Figyelt kérdés

Agusztus 8-àn rosszúl lettem a munkahelyen.


Először csak a hasam fájt, rá egy òrával egyfolytában hánytam.


Utánna napokig lázas voltam.


Elmentem a dokihoz, táppénzre ìrt ki, adtam székletmintát is. Amikor vissza mengem kontrollra mondtam a dokinak hogy nem hányok már és lázam sincs de a hasam még mindig megy.

Azt mondta vegyek széntablettát meg egyek piritos kenyeret és 3 nap után elmùlik.


Ezòta eltelt 2 hònap.

Mindentől megy a hasam, kipròbáltam a normaflor-t, bél feltötlenìtő gyogyszert, naponta 40 szem széntablettát.


De mind haszzalan volt. Elmentem ismét dokihoz ahol közölték velem hogy a székletminta kevés volt de nem hìvtak fel telefonon, biztos úgy voltak vele hogy meggyógyultam......


Most is csak annyit mondott amikor visszamentem hogy az nagy baj ha ilyen régóta megy a hasam.

Adott megint egy széklet minta dobozg, és azzal útnak indìtott.

Még csak táppénzre sem vett a vizsgàlat idelyére, el sem kúldött vérvételre sem hogy esetleg nem-e alakult ki nállam liszt érzékenység.


Mást sem kúldenek ilyen problémákkal kivizsgálásra?

Szerintetek ez normális?



2016. okt. 18. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális az ennyi ideig tartó hasmenés.

Legyél határozott ne hagyd magad. Add le a székletmintát, zaklasd őket az eredményért. Ha negatív lesz menj bél és gyomortükrözésre.

Egyébként székletminta adásra minek kéne táppénz? Majd ha tükrözésre mész kérhetsz.

Ha úgy gondolod liszt érzékeny vagy miért nem próbáltad egy hónap alatt elhagyni?

2016. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem hogy miért kell megint megvárnom a székletminta eredményét, közbeb miért nem lehet vérvételre elküldeni, meg ha baj volt a minta mennyiségével miért nem hìvtak fel?


Pròbálok nem lisztböl készúlt ételeket fogyasztani, de ehhez is idő kellene hogy ha lisztérzékeny vagyok akkor egy bizonyos idő kell mire kitisztulok, legalábbis ùgy tudom.


Ezt viszont allergia tesztel kiderìthetnék, vagy kérhettek volna egy teljes vérkép eredményt hogy jobban rá lássanak a dolgokra.


Mert gondlom ha a székletminta 1 hét múlva negatìv lesz kérnem kell időpontot gyomortúkrözésre ami újabb 1 hét ha esetleg azis negatìv vérvétel, utánna vagy közben allergia teszt.


Mindenhol ilyen lassan halad egy kivizsgàlàs?


Meg a kivizsgálás is annyibol állt hogy le kellett ülnöm a székre és elmondanom a panaszom ezzel el is volt intézve a kivizsgálásom.....



Egyébként messze dolgozom napi 200/300 kilométert autozunk, kellemetlen minden alkalommal 3× 4× megállni mindig a benzinkutaknal mert szarul vagyok, az orvosom annyit mondott menyek nyugodtan dolgozni.....

2016. okt. 18. 10:44
 3/3 A kérdező kommentje:

Annyi változás van hogy rengeteget olvastam még róla.


Arra kovetkeztettem hogy ez annak tudható be hogy kevés a gyomorsavam.


Azota szódabikarbónát eszek napi 2 kiskanállal, meg citromot magában.


Első nap megszűnt a hasmenés.

Körülbelül 2 hete kezdtem el a szodabikarbona és citrom kombinációt azóta egyszer sem volt híg a székletem.



Ami nagyon érdekes dolog még hogy!!!!


Állandoan ment a hasam a tej termékektől, azt hittem laktóz érzékeny vagyok, éveken keresztül meghajtottak a tej termékek, amióta citromot és szodabikarbonát eszek a tej sem okoz hasmenést.


Úgy olvastam a kevés gyomorsav nem bírja feldolgozni a tejben és a tej termékekben lévő fehérjét.


Ha megy a hasad a tej termékektől próbáld ki a fentebb írt módszert.

2017. febr. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!