Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Random hasmenéseim vannak...

Random hasmenéseim vannak teljesen oktalanul?

Figyelt kérdés

Már fiatalabb koromban is volt ilyen problémám és anyumnak is pontosan ugyanez van, de azt mondta, hogy csak az emésztőrendszerünk gyenge.

Ezek a hasmenések átlagosan 1 hónapban 1-szer 2-szer vannak, de olyan eset is van, hogy több hónapig nincs aztán meg 3 nap minden nap.

Kb 1 órán át tartanak, borzalmas görcsöléssel járnak (nem bírom kihúzni magam) a gyomrom és a beleim környékén.

Először azt hittem, hogy epe, mert bal oldalt szúrt a bordáim alatt, de aztán rájöttem, hogy akkor jobb oldalt kéne szúrnia. Az is lehet, hogy csak a levegő szorul be és az szúr.

A görcsölések hullámokban jelentkeznek és minden alkalommal a wc-re kell mennem. Folyamatosan hígul a székletem közbe, a végére már mindig vízes állagú.

Nem tudom, hogy ez mi lehet, mert semmire nem lehet visszavezetni. Akármennyit aludtam, akármit ettem, akármennyit, akármennyi stressz alatt vagyok jelentkezhet.

PL. olyan esetben is volt, hogy kialudtam magam, nyár volt szóval suli miatt se kellett aggódnom még a kajákat is fel bírtam sorolni amit egész nap ettem és csak olyanok voltak amiket már ezer éve eszek.

Igaz ha beveszek rá egy normafloret, akkor elmúlik, de baromi kellemetlen ha pl társaságban jön rám szóval tudni szeretném mi lehet.



2016. okt. 25. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyebgébb az imurencered és fogékonyabb vagy a virusokra
2016. okt. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Márpedig nekem ez allergiának tűnik. Az hogy ezer éve eszel valamit nem jelenti azt h nem lehetsz rá allergiás. Még ha ugyanott ugyanazt veszed is mindig (amit azért kétlek) akkor is változtathatnak vmit az összetevőn amit nem bírsz. Én figyelnék és amikor jön a hasmenés felírni h aznap mit ettem (márkára pontosan). Biztos van vmi összefüggés csak ki kell tapasztalni. Vagy kivizsgáltatni magad.
2016. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

vírus az nem lehet mert eléggé ritkán szoktam beteg lenni pl. az influenzát és életemben egyszer kaptam el

inkább megfázni szoktam de azt is 1 évben kb 2-szer

vagy ez lehet egy teljesen más vírus amire fogékony vagyok csak nem tudom, hogy van-e ilyen

2016. okt. 25. 15:50
 4/7 A kérdező kommentje:

a 2. válaszolónak: csak hozzávalókat veszünk a boltba (majd megnézem, hogy azoknak mennyit változtatják a hozzávalójukat) és azt később megfőzzük (mindig ugyanazzal a recepttel), kész kaját nem szoktunk venni (csak pizzát de azután még nem volt bajom) meg étterembe sem járunk csak ritkán

én allergiás vagyok a szúnyogcsípésre (ha egyszer megcsíp akkor feldagad és más helyen is lesz), anyumnak meg nincs allergiája (amiről tudunk)

de majd akkor ezt megpróbálom hátha lesz eredménye köszi :D

2016. okt. 25. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy laktózérzékeny vagy, vagy tejfehérje allergiád van, vagy pedig lisztérzékeny vagy. El kellene menned gasztroenterológushoz.
2016. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
valószínű nem vagyok érzékeny rájuk mert máskor minden gond nélkül meg tudom emészteni a tejes és lisztes dolgokat is
2016. okt. 29. 21:17
 7/7 A kérdező kommentje:
találtam egy olyan betegséget, hogy irritábilis bél szindróma, lehetséges, hogy ez az?
2016. okt. 29. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!