Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ortopédia területén jártas...

Klopusz kérdése:

Ortopédia területén jártas szakemberhez egy kérdés?

Figyelt kérdés

16 éves lányom évek óta bajlódik a térdével.

Az orvos Chondromalacia patellae-t diagnosztizált. A gyógytorna és a condroitin tartalmú gyógyszerek ellenére állapota nem javult.


Az MR vizsgálati leleten condropathia és trochlea dysplasia a diagnózis.


Ez utóbbiról nem tudom, micsoda (net-en csak angolul találtam, de azon a nyelven nem beszélek), hogyan kezelhető, mik a kilátások?


Előre is köszönöm a választ!



2016. okt. 26. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Bár nem vagyok orvos, azt hiszem még is szolgálhatok információval.

A chondropathia:

Az ízületi porc felpuhulása. Ilyen esetben a térdkalácsot tehermentesítő rögzítő készülék a panaszokat megszüntetheti.

Tablettás, kapszulás vagy por kiszerelésű porckészítmény szedése, ill. porcpótló injekciós kúra felvétele. Egyes esetekben műtét is szóba jön.


Dysplasia- csípődysplasia???

Amennyiben erről van szó, nem fejlődött ki teljesen a csípőízület.

A testsúly csökkentése és a megerőltetés mellőzése enyhíthet az életvitelen. Gyulladás csökkentők alkalmazása is szóba jöhet. De gyakran csípőprotézis szükséges.

Nos ezeket találtam, remélem segíthettem valamelyest.

Minden esetre egy szakértő véleménye indokolt.

Jó egészséget!

2016. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A dysplasia is a térdét érintő diagnózis sajnos.

Persze, mindenképpen megyünk a dokihoz, aki az MR-re küldte (évek óta járunk hozzá), csak előre akartam kicsit tájékozódni.

2016. okt. 27. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!