Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér, Kérdésem. Mikor...

Pista1979 kérdése:

Aranyér, Kérdésem. Mikor tűnik el a kis dudor?

Figyelt kérdés
Már egynéhány éve megvannak az előjelek:viszketés,nedvesedés...de vért még csak tavaly észleltem a vc papiron egy kemény hétvége után...alkohol + erős fűszeres kaja.Utánna töbször voltak friss vérpettyek a papiron,de semmi dudor.Most egy honapja voltam dokinál..aki bekuksizott és mondta hogy van aranyerem.Irt fel kupot,űlőfűrdőt és ér erősitő tablettát.Eljöttem kűlföldre melózni,s egy négynapos csipős étrend után....és kemény széklettel...Valami irgalmatlan nagy fájdalommal székeltem.Persze véres volt az egész papir,felért egy szűléssel.A kövi 3 nap egyenlő volt a pokollal a vc-zés.Na azóta eltelt 2 hét,végbél fájdalom még akad..de egyre kevesebb,akkor észleltem egy kis dudort a végbél kijárata mellett,gondolom ez az aranyér.

2016. okt. 26. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:
A végbélnyílásnál és kicsit beljebb elég gyakran keletkeznek vérrögök. A hirtelen kialakult rög feszíti, nyomja a felette lévő bőrt és az alatta lévő szöveteket, ami üléskor, akár székeléskor is fájdalmat okoz. Megszokott esetben a bőr pár nap alatt megnyúlik, és a vérrög is lassan felszívódik, így kb. egy-másfél hét alatt a feszülő fájdalom megszűnik. Kb. 2-4 hét alatt a csomó eltűnik, helyén egy kis bőrfüggelék marad, ami a tisztálkodási nehézségeken, néha időszakos begyulladásokon kívül ritkán okoz más gondot. Ezt hívják néhányan jópofa módon sziromnak.
2016. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!