Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Rossz szájíz,...

Mi lehet ez? Rossz szájíz, fáradtság, fokozott étvágy/étvágytalanság, puffadás.

Figyelt kérdés

...rossz emésztés,falási rohamok, cukoréhség, szédülés, hányinger, durva fáradtság, alvászavar. Pár hete a lábamon az ujjaim között hámlik a bőr, nem szellőzik jól az őszi cipőm és szerintem begombásodott, kezelem folyamatosan, teafaolaj canesten, cipöfertötlenitö,de nem nagyon múlik. Nem tudom lehet-e.köze hozzá, ha más nem annyiban hogy immungyengeség? Stresszes időszakban vagyok, többet dohányzom mint szoktam (ma sárga volt az ujjam.. nem szokott azért) volt pár ívós este az elmúlt héten de ezek a tünetek mintha hamarabb kezdődtek volna. Éjjel rám jön az evés meg alapból többet eszem néha étvágytalanság, máskor fele ennyit eszem,de rendszeresebben. Nem.jött meg 3 hónapja. Kisebb inzulinrezisztencia fenn áll, orvos szerint nem.kell gyógYszerezni diétázni se de nyilv l oda szoktam figyelni de most még az sem megy hogy ne egyek cukrot pl sőt. Amikre én gondolok, hogy lehet, de segítsetek kérlek melyik reális,vagy mi lehet még:


Fááradtság+stressz+cigi+ívós esték ahol kimaradt az alvás


Candida


Cukorbetegség


Reflux (eddig sosem volt)


Szimplán rosszul táplálkozóm (kb egy hete tényleg , előtte mindig szoktam figyelni, most valahogy nem megy hirtelen)


2016. okt. 28. 00:15
 1/3 elwera ***** válasza:
Hát ha fáradt vagy akkor aludj többet. Ha meg éhes vagy egyél. Én most ettem egy jégkrémet.
2016. okt. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a candida ugrott be, ahogy a tüneteidet olvastam. Főleg, hogy nem tudsz szabadulni a gombától. Ha belül elterjedt a gomba, kívül is nehéz kezelni, kiújul. A rossz táplálkozás és a többi ezt erősíti, illetve kóros bélflóra esetén éppen a cukros, lisztes, egészségtelen ételeket kívánja az ember. A refluxot is okozhatja az emésztőrendszer felső szakaszában megtelepedett candida és társbaktériumai.

A megoldás az lenne, ha nagyon odafigyelnél, mit eszel, alkoholt ne igyál, cigit jó lenne elhagyni de legalább csökkenteni. Igyál gyógyteákat (borsmenta, kamilla, gyyömbér), szedj probiotikumot. A menzesz elmaradása vitamin- és tápanyaghiányos táplálkozásra utal. Több fehérje kell, húsok (vörös húsok is), tojás, és több zsír (nem étolaj), hogy a zöldségekben és egyéb ételekben lévő zsírban oldódó vitaminoknak legyen esélye hasznosulni. Cink, de még jobb lenne komplex vitaminkészítmény ásványi anyagokkal (Energy termékek pl. nagyon jók).

2016. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igen, a cigiről nem nagyon tudok lejönni most, mármint megveszek ebben a stresszes idöszakban..Meg csomó kávét iszom gondolom az sem tesz jót a savamnak, ma ugyanígy savas vagyok és érzem kb hogy a cigi aztán mégis szívom. Na de még másfél hét és talán nyugibb lesz és kevesebbet fogok.kávézni.meg x éve már rengeteget iszom de sosem okozott gondot.Na de köszönöm a tippeket. Amúgy 3 évig vega voltam most kezdtem két hónapja húst enni megint de még csak szárnyasokat arra gondoltam lehet az is közrejátszik.
2016. okt. 28. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!